Víťazom prestížnej fotografickej súťaže sa stal srdcervúci záber: Slony na skládke poukazujú na zhoršujúcu sa svetovú situáciu

Fotografická súťaž Royal Science of Biology má svojich víťazov za rok 2020 (Zdroj: pixabay.com)

#Každoročne organizuje britská Royal Society of Biology fotografickú súťaž s konkrétnou témou, ktorá je určená pre amatérskych fotografov. Pre nich sú určené dve kategórie: Fotograf roku (nad 18 rokov), ktorý získa peňažnú výhru 1000£ a mladý fotograf roku (pod 18 rokov), ktorý vyhrá 500£. Témou roku 2020 bol náš meniaci sa svet.

Porotcovia sa rozhodli určiť za víťaza Tilaxana Tharmapalana, ktorý zachytil stádo slonov konzumujúcich odpad na skládke na Srí Lanke. Tento srdcervúci snímok zobrazuje, ako slony hľadajú na mieste plného odpadu potravu pre svoje prežitie.

Slony jedia odpadky na skládke na Srí Lanke
Fotografickú súťaž vyhral srdcervúci snímok slonov (Zdroj: rsb.org.uk)

Úrady však nedávno zakázali ukladanie odpadkov do blízkosti týchto chránených lokalít, aby znížili úmrtia týchto krásnych zvierat. Mladým fotografom roku sa stal 14-ročný Ashwin Geerthan, ktorý taktiež pochádza zo Srí Lanky. Ten zvíťazil pre svoj snímok vtákov (Phalacrocorax fuscicollis) sediach na stĺpoch, ktoré im zanechali rybári.

Vtáci sediaci na paliciach, ktoré im zanechali rybári
14-ročný fotograf zachytil vzácnych vtákov , ktoré čakajú na prítomnosť rýb (Zdroj: rsb.org.uk)royal s

 

Zdroj: rsg.org.uk
Odporúčame