Z internátnej izby luxusný priestor: Video mladej interiérovej dizajnérky má milióny zhliadnutí

zariadenie internátnej izby

Od izieb na internáte asi nikto nečaká veľký luxus (commons.wikimedia.org/Drmnh)

#O chvíľu začne školský rok a ty sa možno opäť presťahuješ na internát. Od izieb na internáte asi nikto nečaká veľký luxus. No počas často stresujúceho štúdia by asi každý ocenil pohodlné miesto, kde môže nielen prespať a učiť sa na skúšky, ale aj si oddýchnuť a načerpať energiu. Internátne izby zvyčajne takto nepôsobia. Ak by si však mal za spolubývajúceho napríklad talentované interiérového dizajnéra, mohol by si byť pri návrate na intrák milo prekvapený. Mladá dizajnérka, na TikToku známa ako aletheajayy, premenila izbu svojej sestry na nepoznanie.

Pohodlie v rámci možností

Niektorí študenti idú na internát preto, lebo jednoducho nemajú na výber. Pre mnohých však ide o neoddeliteľnú súčasť študentského života. Neosobné, nudné izby, o ktoré sa človek navyše delí so spolubývajúcim, však asi pre nikoho nie sú ideálnym bývaním. S istou dávkou tvorivosti a nadania však môžeš svoje intrákove bývanie znateľne vylepšiť.

Či už ide o stále alebo prechodné bývanie, každý chce bývať na mieste, kde sa cíti dobre. Pokiaľ si na intráku, tvoje možnosti ohľadom zariaďovania sú síce limitované, no aj v rámci nich dokážeš urobiť viditeľné zmeny. Ak budeš mať navyše šťastie na spolubývajúceho alebo spolubývajúcu s podobným vkusom, môžete sa do zariaďovania pustiť spoločne. Nielenže tak skrášlite svoju kuticu, ale môže to byť aj dobrá príležitosť napríklad na vytvorenie kamarátstva. Pri tvorbe vás môže inšpirovať napríklad virálne video dvadsaťdeväťročnej interiérovej dizajnérky z New Yorku, ktorá je na TikToku známa ako aletheajayy.

@aletheajay

Decorating my little sisters Dorm 🫣#dormtransformation #dorm #beforeandafter #roomtransformation #dormroomdecor #hbcu #morganstate @thenaababy

♬ Glamorous – Fergie

Dizajnérka prerobila izbu na nepoznanie

Mladá dizajnérka prerobila sestrinu izbu na nepoznanie. Tá sa teraz môže na internáte cítiť ako v luxusnom hoteli. Nebude mať síce k dispozícii izbový servis, no študentský život si aspoň môže užívať v izbe, akú má len málokto. Video, v ktorom vidíme, ako tieto zmeny prebiehali, si pozrelo už desať a pol milióna ľudí.

Za pomoci samolepiacej tapety, ladiacej farebnej schémy a hlavne nespochybniteľného talentu sa miestnosť kompletne zmenila. Ako uvádza Bored Panda, viacerých komentujúcich zaujímala aj reakcia spolubývajúcej. Mnohí si tiež všimli to, že takmer na všetkých obrázkoch, ktoré v „novej“ izbe visia, bola práve jej obyvateľka. Autorka videa však vysvetlila, že sestrine fotky sú tam len dočasne a z dôvodu, že nič iné nestihli vytlačiť.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, boredpanda.com
Odporúčame