V Saudskej Arábii objavili zaujímavú skalu: Netradičný vzhľad pripisujú zásahu mimozemšťanov!

Aj keď sa to môže zdať ako sci-fi, skaly sa o seba ani len na milimeter neopierajú (Zdroj: Freepik/wirestock)

#Svet nie je ešte ani z ďaleka celý preskúmaný. Vedci nachádzajú stále nové a nové objavy, ktoré sú zaujímavé nielen svojím vzhľadom, ale aj pôvodom. Nie každý prírodný úkaz má racionálne vysvetlenie. Niektoré sú natoľko zaujímavé, že okolo nich vznikajú  konšpiračné teórie. Podobne je tomu aj pri tejto skale, ktorú nedávno vedci objavili. Jej dokonalý vzhľad ich priam presviedča o tom, že nemôže ísť o pozemský výtvor. Ako to teda naozaj je?

Netradičný pieskovec

Pieskovcový útvar, ktorý dostal meno Al Naslaa vyzerá ako dielo, ktoré niekto niekedy musel vytvoriť. Záhadou zostáva to, kto za ním stojí. Dômyselné tvarovanie a čistý rez medzi dvoma obrovskými kameňmi podľa vedcov nemohla vytvoriť príroda.

Nachádza sa v okolí oázy Tayma v Saudskej Arábii a je záhadou nielen pre výskumných pracovníkov, ale aj pre bežných turistov, ktorí chodia tento monument obdivovať. Dve dokonalé časti, ktoré stoja na neúmerne malých podstavcoch zaujmú každého zvedavca. Veď ako by aj nie, niečo také neuvidíš každý deň…

Je to vôbec možné?

Jedna zo stien tohto záhadného objektu ukrýva prastaré obrázky zobrazujúce arabské kone, kozorožce či ľudí. Ide o nástenné maľby, podobné tým, ktoré sa našli v jaskyniach. Aj pre vedcov zostáva záhadou to, ako sa niečo také mohlo na pieskovci objaviť.

Aj keď sa to môže zdať ako sci-fi, skaly sa o seba ani len na milimeter neopierajú. V presnej polovici ich delí vertikálny rovný rez. Pôsobí to, ako by ich niekto prerezal laserom, nie ako práca prírody.

Šialená teória

O sformovaní tohto záhadného útvaru vznikajú rôzne teórie. Prasklina mohla vzniknúť napríklad aj takou banalitou ako napríklad tektonickou činnosťou. Alebo sa na jej vzniku podieľa zlomová línia slabého miesta v štruktúre pieskovca, ktorá ľahko podľahla erózii?

Najšialenejšie vysvetlenia úkazu hovoria, že prasklina musela vzniknúť pod rukami návštevníkov z vesmíru, ktorí skalu jednoducho predelili pomocou svojich laserových mečov podobných tým, ktoré môžeš poznač zo Star Wars.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame