Silné príbehy mnohých, mnohé príbehy silných: Folklórny súbor Kumšt odohrá predstavenie o postavení žien v spoločnosti

Pri príležitosti MDŽ prichádza folklórny súbor Kumšt s reprízou úspešného predstavenia "ONY- silné príbehy mnohých, mnohé príbehy silných". Ústrednou témou je postavenie žien v minulosti s odkazom do súčasnosti. Podujatie má charitatívny zámer a výťažok zo vstupného poputuje občianskemu združeniu Cesta von. Ich program Omama pomáha mamičkám v chudobe pripraviť svoje deti na lepší život (Zdroj: Cesta von)

Pri príležitosti MDŽ prichádza folklórny súbor Kumšt s reprízou úspešného predstavenia  „ONY- silné príbehy mnohých, mnohé príbehy silných“. Ústrednou témou je postavenie žien v minulosti s odkazom do súčasnosti. Podujatie má charitatívny zámer a výťažok zo vstupného poputuje občianskemu združeniu Cesta von. Ich program Omama pomáha mamičkám v chudobe pripraviť svoje deti na lepší život.

 

Prečo program OMAMA

(Zdroj: Cesta von)

Združenie Cesta von pomáha ženám, ktorých životné cesty nie sú jednoduché. Našli sme veľa prepojení medzi našim predstavením a životmi ich klientok, čo nás utvrdilo v tom, že množstvo rodových stereotypov z minulosti stále pretrváva, aj keď sa väčšina tvári, že nie. Našou spoločnou úlohou je poukázať na to.

(Zdroj: Cesta von)
(Zdroj: Cesta von) 

ONY- silné príbehy mnohých, mnohé príbehy silných

Predstavenie ONY má na svojom konte významné ocenenia vo folklórnom hnutí. V roku 2022 sa ženská zložka súboru stala Laureátom (víťazom) celoštátnej súťaže choreografii „Jazykom tanca“  s úryvkom z programu „ONY“  a získala aj špeciálnu cenu poroty za réžiu a výtvarné spracovanie.

(Zdroj: Cesta von)

Predstavenie zachytáva postavenie žien v spoločnosti v rôznych životných etapách. Mladé, naivné dievčatá plné očakávaní a hľadanie životnej lásky, ktoré bolo často v rukách niekoho iného. Prespanky, ženy, ktoré otehotneli mimo manželstva a trpieť museli aj ich deti. Manželky, ktoré sa nesmeli sťažovať a robiť všetko, čo im nakázali. Množstvo príkazov, zákazov, ktoré v živote muža neexistovali. Ako v živote, tak aj v tanci vnímané iba ako „doplnok“ muža.

Celovečerné predstavenie, ktorého hlavnými „hrdinkami“ sú ženy. Stereotypy, ktoré sa s nimi viazali od nepamäti. Je to všetko už len minulosť?

Dievčatá, dcéry, sestry, kamarátky, ženy, manželky, milenky, matky. Navonok krehké a napriek tomu silné – ONY!!!

(Zdroj: Cesta von)

Vstupenky na predstavenie nájdete na Predpredaj.sk.

 

 

   

(Zdroj: Cesta von)

Predstavenie podporili:

STARS auditorium, Predpredaj.sk, DELTA Group

 


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: Tlačová správa/Predpredaj.sk
Odporúčame