Historický moment! Po dlhých rokoch po prvýkrát vzrástol predaj CD

Po dlhých rokoch po prvýkrát vzrástol predaj CD

Po dlhých rokoch po prvýkrát vzrástol predaj CD (Zdroj: Unsplash.com/ Kelly Sikkema)

#Kým kedysi bolo CD-éčko novou revoločnou technikou, teraz sa to už pomaly stáva skôr históriou. Dokonca jeho predaj posledné roky rapídne klesá. Všetko sa už totiž dá nájsť online. Minulý rok sa však zapíše do histórie! Predaj CD-éčiek vzrástol.

Len málokto si ešte pamätá obdobie, kedy sa CD-éčka zaviedli do predaja a ľudia chodili s obrovskými walkmenmi, aby si mohli vypočuť svojho obľúbeného interpreta. Teraz je to už skôr historickým kúskom a nenašli by sme ho už takmer v žiadnej domácnosti. Niet sa preto čomu diviť, že aj predaj CD-éčiek od roku 2004 rapídne klesal.

Po dlhých rokoch po prvýkrát vzrástol predaj CD
Po dlhých rokoch po prvýkrát vzrástol predaj CD (Zdroj: Unsplash.com/LUFANG CAO)

V roku 2021 však Americká asociácia nahrávacieho priemyslu zaznamenala konečne medziročný nárast predaja CD. Kým v roku 2020 sa predajom CD zarobilo 483 miliónov dolárov, v roku 2021 to bolo o viac ako 100 miliónov dolárov viac, konkrétne išlo o 584 miliónov dolárov. Spolumajteľ jedného z populárnych obchodov na predaj platní Grimey’a East Trinity Lane, Doyle Davis pre portál Axios poznamenal, že „celá vec je skvelá. Hovorí to o zdraví a celkovom návrate fyzických médií vo všeobecnosti.“

Zdroj: hashag.sk, axios.com
Odporúčame