Z historického centra až medzi mrakodrapy: Vďaka tomuto videu sa môžeš poprechádzať ulicami čarovného Londýna

Pohľad na Londýn

Londýn je jednoducho čarovný (Zdroj: Pixabay/paulohabreuf)

#Londýn je mesto, ktoré radi navštevujú ľudia z celého sveta. A Slováci nie sú výnimkou. Môže za to hlavne blízkosť a lacné letecké spojenia priamo z bratislavského letiska (či Viedne). Je to tretie najväčšie mesto v Európe. Leží na juhovýchode krajiny pri ústí rieky Temža. V súčasnosti je pre svoju polohu a politické podmienky najvýznamnejším finančným centrom na celom svete.


Nevieš čo s voľným časom a nechceš sa pohnúť s postele? Prejdi sa upršaným Manhattanom v tomto nádhernom videu


Londýn je spoločne s mestami New York, Tokio a Paríž označovaný ako jedno zo štyroch najdôležitejších miest sveta. Hlavné mesto Veľkej Británie je domovom mnohých inštitúcií s medzinárodnou pôsobnosťou, ako aj nadnárodných spoločností a organizácií.

Letecký pohľad na Londýn
Londýn láka ľudí z celého sveta (Zdroj: Pixabay/Pierre Blaché)

Nachádza sa v ňom veľa dôležitých inštitúcií a kultúrnych ustanovizní, vrátane celosvetovo známych divadiel, múzeí, koncertných siení, palácov a ďalších miest. Vďaka videu od J Utah sa môžeš previezť z historického centra až do novej finančnej štvrte.

Môžeš si tak oživiť spomienky na miesta, ktoré si v tomto meste videl aj ty sám. Ak si tu však nebolo, video ťa aspoň takto môže preniesť do hlavného mesta Veľkej Británie. A to z pohodlia domova.

Zdroj: hashtag.sk, YouTube/J Utah, Wikipedia/Londýn,
Odporúčame