Prašan, kilometre zjazdoviek a úplná sloboda: 10 najlepších freeridingových oblastí u susedov

foto: Kaprun Tourismus GmbH

Počas freeridingu a snowboardingu na nedotknutých svahoch vás naplní pocit nekonečnej slobody.
Kto sa však chce pohybovať v náročnom teréne, mal by mať nielen dostatok skúseností, ale aj určitú mieru športovej kreativity. Ideálne prostredie na jej rozvoj nájdete v Rakúsku: stačí iba prísť.

  • Arlberg: Arlberg – najmä Warth-Schröcken – patrí vďaka vysokej záruke snehovej pokrývky a veľkému počtu severných svahov k najvyhľadávanejším freeridingovým regiónom v Rakúsku.
  • Stubai: Vysoká záruka snehovej pokrývky a rozmanitý terén na Stubaiskom ľadovci priťahujú milovníkov freeridingu ako magnet.
  • Sölden: Viac ako 70 km freeridingových zjazdov a tratí s výškovým rozdielom až 2.000 m sú nevyčerpateľným zdrojom adrenalínu pre freeridingových nadšencov.
Foto: Tourismusverban Paznaun Ischgl
  • Pitztal: U nás si každý freerider nájde pre seba ideálnu trasu bez ohľadu na svoje zručnosti. Na zjazdy s prevýšením 1.500 m sa dostanete totiž aj bez náročného výstupu. Pre profesionálnych freeriderov sú ako stvorené strmé žľaby a kotly na okraji Pitztalského ľadovca v okolí majestátneho vrchu Mittagskogel, zatiaľ čo začiatočníci si prídu na svoje v blízkosti ľadovcových zjazdoviek či pri neďalekom jazere Rifflsee.
  • Kaunertal: Koncepcia freeridingu pri Kaunertalských lanovkách garantuje bezpečnosť na ľadovci, ktorý je medzi freeridermi ešte stále tajným tipom.
  • Ischgl: Ideálna destinácia pre freeriding: nespočetné trasy všetkých stupňov náročnosti na zjazdovkách i vo voľnom teréne ďaleko od bežného lyžiarskeho ruchu!
foto: Josef Mallaun
  • Saalbach-Hinterglemm: Freeridingový park a mnohé freeridingové zjazdy rôznych stupňov náročnosti, informačné tabule a kontrolné body pre LVS prístroje robia z tejto lyžiarskej oblasti skvelé miesto pre freeriding.
  • Východné Tirolsko: Hoci sa všetky zjazdy nachádzajú vo vysokohorskom teréne, dostanete sa k nim pohodlne vlekom. Tajným tipom je 6 km dlhá trasa z Bruggeralm v stredisku St. Jakob.
  • Schladming: Znalci považujú zjazd „Edelgrieß“ za jednu z najkrajších freeridingových trás v Alpách. Aby ste však naozaj zvládli tento 8 km zjazd cez južný masív Dachsteinu až do obce Ramsau-Ort, budete potrebovať mimoriadne istý krok a pokročilé skúsenosti.
  • Sportgastein: Freerideri nájdu v tomto stredisku až tri „zlaté“ trate: „Golden Ride Route“ s dĺžkou 666 m, „Golden Rush Route“ s dĺžkou 2.000 m a „Golden Powder Route“ dlhú 5.000 m.

Pokiaľ by ste sa chceli dozvedieť viac, navštívte našu web stránku. Nájdete tam všetky linky na jednotlivé oblasti, ako aj ďalšie články o zime v Rakúsku.

Zdroj: PR článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači. Viac informácií