Toto si o Prahe rozhodne netušil: Už za pár korún sa môžeš povoziť v najpohodlnejšom Porsche

Praha ukrýva množstvo tajomstiev (Unsplash/Studio Reasons)

#Praha je veľkomesto v pravom slova zmysle (nemýľme si ju teda z Bratislavou). My sa dnes spolu s YouTube kanálom Honest Guide zameriame na mestskú hromadnú dopravu, konkrétne na električky. Vedel si totiž, že za pár drobných (24 Kč na 30 minút) sa môžeš previezť v Porsche?

Praha ukrýva mnohé tajomstvá: Pouličné lampy ti môžu zachrániť život, tento spôsob prepravy po meste určite nepoznáš

Aby sme veci uviedli na pravú mieru, predstavíme ti model Škoda 14 T. Výrobcom vozidla je spoločnosť Škoda Transportation z Plzne, dizajn navrhla firma Porsche Design Group, dcérska spoločnosť automobilky Porsche. Medzi nadšencami je prezývaná Porschetra či saranča.

Škodu 14T dizajnovali v Porsche
Škoda 14T na mimoriadnej linke číslo 33 (Zdroj: Wikipedia/Honza Groh)

Podľa všetkého však nie je riešená úplne najlepšie. Viac sa už však dozvieš v samotnom videu, v ktorom nájdeš aj ostatné typy električiek, ktorými sa môžeš po hlavnom meste Českej republiky pohodlne previezť. Stále je to totiž lepšie, ako sa trepať preplnenými ulicami autom.


Legendárna kniha Tisíc a jeden vtip: Komunisti ju zakázali, dnes vychádza opäť!


Pre zaujímavosť, Dopravný podnik hl. m. Prahy v roku 2017 prevádzkoval 830 električkových vozov, tretí najväčší električkový vozový park na svete po Moskve a Budapešti. V roku 2017 pražské električky prepravili 360 miliónov cestujúcich, čo je po Budapešti druhý najväčší počet na svete.

Zdroj: YouTube/Honest Guide, Wikipedia/Škoda 14 T, Električková doprava v Prahe
Odporúčame