Poznáš interpreta menom STRESS? Dáva o sebe vedieť v novom tracku

Opäť máme možnosť dať do pozornosti meno, o ktorom väčšina z vás doposiaľ zrejme nepočula. Dnes bude reč o interpretovi menom STRESS. Tento mladík z Turca má 23 rokov a najnovšie vydal singel UŽ.., v ktorom povie naozaj veľa. Poďme si tohto chalana viacej predstaviť. 

FB :              http://facebook.com/extremstress
INSTA :        http://instagram.com/mino_stress_pauliny
YOUTUBE : http://youtube.com/user/TheExtremeSTRESS

Stress je mladý, chce dať o sebe vedieť a jeho rap znie ako keby bol na našej rapovej scéne už niekoľko rokov. Skutočne, keď si pustíte skladbu Už.., budete mať pocit, že ho poznáte už niekoľko rokov. Stress znie kvalitne a na prvé počutie musíme povedať, že v ňom vidieť potenciál. Teraz ho len pretaviť v úspech v slovenskej rap game, ktorá je poriadne nabitá.

„Mám 23 rokov, pochádzam z Turčianskych Teplíc, hudbe a písaniu vlastných textov sa venujem už 11 rokov pod alteregom „Stress“. Začínal som nahrávať svoje prvé demo nahrávky, ako 12 ročný v roku 2010. K písaniu a hudbe som sa dostal v rannom veku po rozvode rodičov,“ povie nám na úvod.

„Dnes, ako 23 ročný by som opísal svoje prvé nahrávky, ako určitý uhol pohľadu a vnímanie celej vtedajšej situácie zachytené malým chlapcom, ktorý opisoval svoje pocity až skladbou po skladbe ubehlo 10 rokov a som dnes tu, dospelý,“ približuje motiváciu a emóciu, ktoré ho viedli k tomu, aby sa začal vyjadrovať prostredníctvom textov.

„Moja dnešná tvorba zachytáva taktiež život okolo mňa, môj názor, pohľad na medziľudské vzťahy a snažím sa robiť všetko preto aby tá hudba niesla v sebe nejakú „message“. Stále sa svojim spôsobom len učím aj po toľkom čase, technicky sa snažím zakaždým posúvať a nastavovať si takú svoju laťku čoraz vyššie a vyššie. V skratke hudba je pre mňa momentálne hobby, ktoré milujem a ktorému sa venujem vo voľnom čase naplno.Inak sa v osobnom živote živím, ako barbier,“ dozvedáme sa viac o jeho pohľade na hudbe a aj o tom, čomu sa venuje, keď práve nerapuje.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rytmusov „Rockstar“ pohoršoval aj bavil. Čo si po rokoch vziať z tohto songu?

Stressovou najnovšou skladbou je track Už.. „Čo sa týka tejto skladby s názvom „Už..“ vsadil som na energiu, melódiu, vtip, prácu s hlasom a samozrejme aj na svoj názor, úprimnosť a intuíciu, že rozobratie vzťahov od podlahy osloví širšie spektrum poslucháčov, ako doteraz.. V podstate by som ja osobne túto skladbu, ako hip hopovú neoznačil, pretože je to taký zvláštny, zmiešaný štýl hudby, v ktorom využívam len technické prvky hip hopu,“ hovoríme. Z nášho pohľadu ju pokojne môžeme zasadiť do rapu, veď v roku 2020 sme svedkami rôzneho mixovania žánrov.

„Snažil som sa v texte zachytiť najmä čo najviac emócií, ako napr. sklamanie, bolesť, určitú dávku hnevu, stratu, zradu a zároveň to vyvážiť nadhľadom, iróniou a vtipom. Každopádne, hlavnou pointou je to, že už žijem inak, ako predtým, čiže minulosť a ľudia v nej mi viac do budúcna už nemajú čo ponúknuť a už dávno nemám chuť veci v živote rozmazávať alebo sa vracať k niečomu, čomu ja sám nekladiem žiadnu váhu. V skratke som odkázal, že žijem a ďalej budem žiť vždy len podľa seba, ako bežný obyčajný chalan, pretože iba ja sám som vo svojom živote podstatný. Bez toho aby som sa musel na niečo/niekoho hrať,“ zakončuje svoj prehovor o skladbe, ktorá má po pár dňoch niekoľko tisíc pozretí.

A ako jeho aktuálny track vznikal? „Po technickej stránke nahrávka vznikala v štúdiu v Žiline, kde mi s ňou pomáhal gitarista a producent Brian Bajak, do ktorého vkladám vždy svoju plnú dôveru a má na starosti väčšinu mojich skladieb od samotného nahrávania až po finálnu podobu. No tentokrát som sa rozhodol požiadať o pomoc aj českého producenta menom Taifun, ktorý vyšperkoval túto skladbu a vdýchol jej finálnu podobu. O vizuál sa postaral môj dobrý priateľ Martin Michút od samotného nakrúcania až po strih a farbenie videoklipu.“

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Cudzí jazyk v česko-slovenskom rape. Zbytočnosť alebo nevyhnutnosť?

Máme tušenie, že o Stressovi minimálne tento rok ešte budeme počuť.

Podporujeme nádejných interpretov. Ak si myslíš, že máš na to napíš nám na redakcia@generaciarapu.sk . 

Odporúčame