Slovenská pošta uzavrie dohodu s AliExpressom a Wishom: Po novom už nebudeš musieť platiť clo

Slovenská pošta uzatvára dohodu medzi čínskymi veľkoobchodmi

Slovenská pošta uzatvára dohodu medzi čínskymi veľkoobchodmi (Zdroj: Unsplash.com/CardMapr)

#Nedávno uzavrela Česká pošta dohodu s najväčšími svetovými predajcami, ktorá od určitej čiastky odpustí povinnosť cla pre spotrebiteľov. Slovenská pošta sa k tej dohode pridá tiež. Čo to pre nás, obyčajných ľudí, znamená?

V Českej republike po novom nemusí spotrebiteľ zaplatiť clo. Táto čiastka byť uhradená musí, no vďaka dohode ju zaplatí buď predajca alebo samotná pošta, poštovné teda stojí výrazne menej oproti predchádzajúcim rokom. Clo nebudeš platiť v objednávke nad 22 eur. Ďalšou výhodou je aj značné skrátenie čakacej doby.


Zuckerberg šokuje svojich užívateľov: Facebook chce zmeniť názov spoločnosti


Šéf Slovenskej pošty Martin Ľupták pre portál živé.sk vyhlásil, že chce zmodernizovať inštitúciu, ktorá je podľa jeho slov zaseknutá v minulosti. Okrem dohody s čínskymi predajcami chystá nakúpiť zamestnancom Pošty elektrobicykle. AliExpress otvára 11. novembra novú pobočku v susednom Poľsku, takže teoreticky by si objednaný tovar mohol mať doma už do troch pracovných dní. Čo na túto novinku hovoríš? Objednávaš často zo spomínaných webov?

AliExpress otvorí v novembri nový veľkosklad v Poľsku, dodanie tovaru pre Slovensko sa skráti na tri pracovné dni
AliExpress otvorí v novembri nový veľkosklad v Poľsku, dodanie tovaru pre Slovensko sa skráti na tri pracovné dni (Zdroj: Unsplash.com/Alex Mecl)
Zdroj: hashtag.sk, Slovenská pošta, živé.sk
Odporúčame