Umelec vytvára úžasné 3D graffiti: Jeho diela vyzerajú ako skutočné objekty

graffiti

Portugalský umelec Sergio Odeith vytvára neuveriteľné 3D graffiti (Zdroj: Facebook/Odeith)

#Určite si už aj ty videl na stene graffiti, pri ktorom si proste nechápal, ako to vôbec niekto dokázal vytvoriť. No portugalský umelec menom Sergio Odeith vytvára skutočne dychberúce 3D graffiti, z ktorých ti spadne sánka až na zem. A ak aj nie, tak ver tomu, že Odeith by bol schopný nasprejovať tak, akoby sa to skutočne stalo. Na portály boredpanda.com sa o ňom môžeš dozvedieť naozaj mnoho.

 Diela takmer identické s realitou

Štyridsaťšesťročný Odeith, ktorý svoje priezvisko používa aj ako umelecké meno, sa venuje graffiti už dlhé roky. Za tú dobu si získal nielen na sociálnych sieťach tisícky fanúšikov. Jeho diela sú vysoko realistické, pôsobivé, na ničím výnimočný objekt ti dokáže nasprejovať objekt, ktorého sa proste budeš chcieť ihneď dotknúť a presvedčiť sa, či náhodou nie je naozaj skutočný. Ilúzia skutočnosti, ktorú dokáže vytvoriť, je skrátka dychberúca.

Vo svojom umení spája rôzne prvky surrealizmu, no niektoré z jeho prác sú aj originálnymi vizuálnymi hračkami, pri ktorých napríklad pochopíš, že konkrétna ilustrácia nie je ani náhodou umiestnená v danom priestore náhodou. Odeith skrátka pracuje s dostupnými priestorom kreatívne, jeho práce nemajú za cieľ len zakryť obyčajnú stenu, ktorú si inak nik ani nevšimne.

3D pavúky a karosérie áut

Jeho tvorba zahŕňa maľby starých áut (prípadne len karosérií), hmyzu rôzneho druhu (prevládajú šváby a gigantické pavúky), ale aj iné zvieratá, ktoré by si v danej veľkosti asi nechcel stretnúť. S obľubou využíva objekty s 90 stupňovým uhlom, čo môžu byť rôzne kúty a rohy, ale aj čokoľvek iné.

Okrem tejto formy umenia, ktorá je jeho doménou, sa venuje aj klasickej maľbe a ilustráciám. V minulosti tiež tetoval, no v roku 2008, kedy sa presťahoval do Londýna, svoje tetovacie štúdio zavrel. Takmer všetko, čo Odeith dokáže, sa naučil sám. Školu nechal v pätnástich a bez akéhokoľvek umeleckého vzdelania, pokračoval v tvorení a hlavne učení sa.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame