Svetové firmy rušia svoj biznis a pomáhajú svetu: Produkciu parfumov či vodky vymenili za výrobu dezinfekcie

unsplash.com

#Svetová pandémia zmenila život nám všetkým. Na svete je nedostatok rúšok, rukavíc, čistiacich prostriedkov aj antibakteriálnych gélov. Známi výrobcovia tento problém chytili do vlastných rúk a namiesto svojho pôvodného podnikania začali vyrábať dezinfekciu či lieh na jej výrobu. Toto sú niektorí z nich:

Slovnaft nezaspal na vavrínoch

Známa čerpacia stanica začala vyrábať dezinfekčné prostriedky, ktoré by mali slúžiť na ochranu proti šíreniu koronavírusu. Prípravok nazvali SLOVNAFT HYGI Fluid a dajú sa ním dezinfikovať povrchy na čerpacích staniciach a v spoločnostiach patriacich do Skupiny SLOVNAFT. Okrem toho sa tento prípravok dá použiť aj na dezinfekciu pokožky.

Náš skvelý tím vývojárov v Slovnafte dal hlavy dokopy a začal s výrobou vlastnej dezinfekcie na ochranu pred šírením koronavírusu. SLOVNAFT HYGI Fluid je prípravok na čistenie povrchov aj osobnú dezinfekciu rúk. Jeho výrobu sme začali v našich laboratóriách spoločnosti VÚRUP a denne šikovné ruky našich kolegov vedia vyrobiť až osemtisíc litrov. Táto úžasná idea pomohla nielen nám v krízovej situácii, ale môže pomôcť ďalej. Hľadáme ďalšie možnosti ako ho dopraviť na miesta, kde by mohol významne pomôcť. Prípravok môže byť ekonomicky dostupným riešením aj pre širšiu verejnosť, uviedli na svojom Faceboovom profile. 

Louis Vuitton Moet Hennessy stopol voňavky

Výrobca luxusných parfumov sa tiež pustil do výroby dezinfekčných gélov na ruky. Takýmto spôsobom chcú chrániť čo najviac ľudí pred koronavírusom. „Tieto antibakteriálne gély bezplatne ponúkneme zdravotníkom,“ tvrdia výrobcovia. Továrne bežne vyrábajú parfumy a líčidlá pre známe módne značky ako Christian Dior a Givenchy.

Uverejnil používateľ LVMH Štvrtok 19. marca 2020

St. Nicolaus maká na maximum

Výrobca vodky chce tiež pomôcť zdravotníkom a bojovať tak proti šíreniu pandémie. Firma St. Nicolaus začala vyrábať dezinfekčný roztok na báze liehu. Ten poskytne nemocniciam či lekárňam. „Vďaka niekoľkým zmenám vo výrobe v posledných dňoch ide naša výrobná linka na svoj maximálny technický výkon a darí sa nám vyprodukovať 36 000 litrov čistého liehu denne, ktoré okamžite distribuujeme,“ tvrdí generálny riaditeľ spoločnosti Andrej Hronský na stránke St. Nicolaus.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Nicolaus Vodka Official (@nicolausvodka),

Dimenzia pokračuje vo výrobe

Firma, ktorá vyrába výživové doplnky z hlivy ustricovej a tatranských bylín po prepuknutí vírusu na svojej webovej stránke uvádza, že dočasne zatvára svoj e-shop. Situáciu však zvládli perfektne a predaj opäť funguje. Okrem ostatných produktov značka aj naďalej pokračuje vo výrobe svojho antibakteriálneho gélu Sanitaire, ktorý uviedli na trh už pred pätnástimi rokmi.


Pomôž aj ty! V čase, keď médiá zasiahla kríza, ti chceme v Hashtagu aj naďalej prinášať zaujímavé články, videá a podcasty. Podpor našich autorov na Patreone.

Zdroj: slovnaft.sk, sn-trade.sk, bbc.com, dimenzia.sk
Odporúčame