Fumbi radí: Nepanikárte pri poklese kryptomien, dá sa to takto zvládnuť

Kryptomeny

Kedy a ako investovať do kryptomien? (Zdroj: Unsplash/Jeremy Zero)

#Trh kryptomien podlieha častým výkyvom, ale ty sa tým vôbec nemusíš nechať rozkývať. Množstvo ľudí sa zľakne, keď vidí klesanie a začne svoje vložené financie rýchlo vyberať. No to je v protiklade k tomu, čo robia skúsení investori. Aj keď je trh nižšie, neznamená to, že si v strate. V strate si len vtedy, keď svoje vložené financie z kryptomien vyberieš. Vtedy už totiž nemôžeš prosperovať z toho, keď sa trh zase odrazí od dna a začne stúpať.


Zdroj: Giphy.com

Čo robiť pri poklesoch trhu?

Toto je teoretický príklad, na ktorom uvidíš, ako sa dá s poklesom trhu pracovať:

Ak bol tvoj počiatočný vklad 100 eur a trh klesol o 50 %, z tvojich 100 eur je teraz 50 eur. Čo teraz?

  • Ak investíciu vyberieš, máš iba 50 eur a to aj vtedy, ak trh opäť narastie o 100 % – lebo ty už mať investíciu v kryptomenách nebudeš.
  • Ak teraz neurobíš nič a trh narastie o 100 %, bude z tvojej investície opäť 100 eur.
  • Ale ak využiješ tento pokles na “lacné” dokúpenie kryptomien a vložíš do nich ďalších 100 eur, budeš mať teraz v kryptomenách 150 eur. A v prípade 100 % nárastu trhu budeš mať 300 eur. Keď od 300 eur odpočítaš svojich vložených 200 eur, si v pluse celých 100 eur.

Netráp sa výkyvmi trhu kryptomien

Menej špekulovania a viac investovania ti môže priniesť lepšie výsledky než neustále sledovanie rastov a poklesov na trhu kryptomien. A to najmä vďaka inteligentnému Fumbi Algoritmu, ktorý tvoje investície spravuje za teba.

Hlavným produktom Fumbi je Fumbi Index Portfólio, ktoré je spravované tak, aby tvoje investície kopírovali rast celého trhu a nespoliehali sa na jednotlivé kryptomeny. Môžeš do neho vložiť minimálne 50 eur a už nemusíš nič robiť. V portfóliu sú iba preverené top kryptomeny ako Bitcoin, Ethereum, Cardano, Polkadot, Litecoin a iné.

Najmenej výkyvov zažiješ s produktom Fumbi Bitcoin a Zlato. S ním investuješ do Bitcoinu s veľkým potenciálom rastu a zároveň do kryptomeny PAX Gold, ktorá je krytá reálnym zlatom. Algoritmus neustále prehodnocuje investíciu tak, aby bol Bitcoin a zlato v pomere 50:50. Keď hodnota Bitcoinu stúpne, časť sa odpredá a dokúpi sa za ňu zlato – to znamená, že vždy nakupuješ a predávaš vtedy, keď je to výhodné.

Fumbi
Netráp sa výkyvmi na trhu s kryptomenami (Zdroj: PR článok)

Fumbi sa zo startupu zmenilo na medzinárodnú spoločnosť

Spoločnosť Fumbi Network začala ako startup v roku 2018 a už sa jej podarilo rozšíriť sa na poľský a český trh a rastie aj do ďalších krajín. Nemusíš sa s ňou báť ani o bezpečnosť svojich kryptomien, pretože na ich uloženie Fumbi využíva Ledger Vault, čo je jedna z najspoľahlivejších a najdôveryhodnejších možností úschovy kryptomien na svete. Registruj sa bezplatne a sprav svoj prvý vkad už od 50 €.

Zdroj: PR článok
Odporúčame