Boli sme na Pohode 2022 a vieme, čo je dobré: Toto sú interpreti, ktorých by si si mal pridať do playlistu

Pohoda 2022

Toto je náš prierez zaujímavých interpretov Pohoda festivalu 2022, jedným z nich je aj sympatická Slovenka TIMEA. (Zdroj: FB TIMEA)

#Jeden z najväčších festivalov Slovenska po dvoch rokoch opäť otvoril svoje brány a my len smelo môžeme konštatovať, že aj tento 25. ročník Pohody bol nabitý rozličnými interpretmi a skupinami, ktoré dokázali navodiť tak autentickú a nezabudnuteľnú atmosféru, aká sa dokáže niesť snáď len na slnečnicami obsypanom trenčianskom letisku.

Pohoda 2022 bola v znamení rôznorodosti, a tak sme zažili koncerty energické, pomalé, progresívne, nezabudnuteľné, undergroundové, ba dokonca niekedy aj dramatické. Vďaka nášmu drobnému prieskumu sme si pre teba pripravili prierez interpretov, ktorých by si mal určite zaradiť do svojho playlistu!

1. Slowthai

Tyron Kaymone Frampton alias Slowthai je britským rapperom. Do popredia sa dostal v roku 2019 a to najmä vďaka svojim odvážnym až drsným skladbám, kde sa nebráni hovoriť otvorene a bez servítky. Jeho pódiový prejav je taktiež nezabudnuteľný. Nechýba mu energia, dravosť, autentické pohyby a pokojne si pri rapovaní zapáli pred svojimi fanúšikmi aj cigaretu. Jeho neštandardnú osobu si však publikum cení a jeho koncerty sú nabité šialenou dávkou energie!

2. Molchat Doma

Molchat Doma je bieloruská post-punková kapela z mesta Minsk, ktorá vznikla v roku 2017. Ich štýl je ovplyvnený ruskou rockovou hudbou 80. rokov, jednoducho post-punkom. Je to rozhodne niečo z iného súdka, no táto kapela v sebe nesie hlbokú a melancholickú atmosféru, čo dokonale zrkadlí výraz hlavného speváka Egora Shkutka. Jeden z ich hitov s názvom Súd sa stal dokonca TikTok trendom.

3. Flume

Austrálsky Harley Edward Streten je pre mnohých možno už známejším producentom elektronickej hudby, len málokto však vie, že jeho osudným krokom na ceste k hudobnej kariére boli práve cereálie do mlieka, ku ktorým bolo pribalené CD s mixovacím programom. Od debutového albumu Sleeples, cez prelomový album s názvom Flume, až po dnešné súčasné albumy Skin, Lockjaw či Palaces patrí austrálsky producent hudby medzi skutočne kvalitných tvorcov a právoplatne si tak zaslúžil miesto jedného z hlavných headlinerov Pohody 2022!

4. Wolf Alice

Wolf Alice je britská alternatívna rocková kapela skladajúca sa zo štyroch členov. Joff Oddie, Theo Ellis a Joel Amey tvoria mužskú a prevažne inštrumentálnu časť skupiny a speváčkou je sympatická blondína Ellie Rowsell, ktorá nejedného účastníka Pohody uchvátila svojím príjemným hlasom. Štvorica má na konte už štyri albumy a najnovším z nich je Blue Weekend. Novinkou je však aj ich EP, ktoré nesie veľmi podobný názov – Blue Lullaby.

5. TIMEA

Jedným z krásnych gest festivalu Pohoda 2022 je aj úžasný a nemalý priestor pre slovenských umelcov. A tak sme na mohli objavovať aj krásu a jedinečnosť našich domácich interpretov. Jedným z našich objavov je TIMEA, ktorá svojím spevom doslova pohládza dušu. Veď posúď sám…

Páčil sa ti dnešný hudobný článok? Pre ešte viac noviniek sleduj Hashtag.sk!


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame