Yaksha stojí za vydavateľstvami FCK THEM aj DefJam: Keď z vecí nemám radosť, nerobím ich

Tony Dúbravec

Yaksha je významným členom slovenskej hip-hopovej scény (Zdroj: Tony Dúbravec)

#Michal Yaksha Novotný je kreatívec, hudobný manažér, promotér a človek výrazný v hip-hopovej kultúre. Založil kreatívny dom a vydavateľstvo FCK THEM, je čerstvým CEO vydavateľstva DefJam pre Česko a Slovensko. Na konte má projekty ako Fashion Deala, Pay., I Love Party Production a mnohé iné. V rozhovore ho vyspovedal Tony Dúbravec. Rozprávali sa o jeho pôsobení v hudobnom svete, o vzťahu k investíciám, o využívaní sociálnych sietí, influencerských spoluprácach, ale aj o starostlivosti o zdravie.

Keď sa pozrieš na svoju 16 ročnú kariéru. Čo cítiš, keď sa vraciaš do toho?

Kopec práce a únavu (smiech). Toto je veľmi hlboká otázka, asi by som sa nad ňou musel viac zamyslieť, ale určite skúsenosť. Vystriedal som pomerne veľa rôznych pozícií, projektov, konceptov, veľa z nich som aj priniesol, takže som videl veci, ktoré som priniesol, opustil som ich a niekto ďalší ich rozvíjal a podobne. Pozerám sa na to veľmi pozitívne, držím palce každému z nich a som hrdý na svoju prácu, rád sa ňou chválim.


Tino opustil prácu snov, aby založil kontroverznú značku: Teraz sa s tebou podelí o svoju cestu v novej knihe


Čo teraz aktuálne považuješ za svoju profesiu?

Veľa sa toho nezmenilo, skôr sa ďalšie veci pridali. Často odpovedám na túto otázku, že každý týždeň riešim niečo nové, ale ja už teraz v podstate každý deň riešim niečo úplne iné. Asi ako kreatívec, ktorý vedie svoj tím, s ktorým robím na všetkých projektoch, ktorým sa rozhodnem venovať.

Ty si to už spomenul, že si veľa vecí ukončil. Podľa čoho sa rozhoduješ, že stačilo?

Veľmi pocitovo. Nepamätám si, že by som niekedy ukončil projekt kvôli finančnej stránke, vždy je to pocitové. Väčšinou každý ten projekt som opúšťal, keď bol v zelených číslach, alebo keď fungoval. Ale v momente, keď som cítil, že už tam nemám dostatočnú motiváciu alebo nemám z toho radosť, tak som už vymýšľal, alebo som sa začal venovať nejakému inému projektu. Väčšinou to mám tak, že robím nejaký projekt a popri ňom mám ďalších niekoľko malých. A väčšinou jeden z tých malých dokáže prerásť a byť atraktívnejší ako ten hlavný projekt.


Tonyho podcasty sú najmä rozhovory s inšpiratívnymi ľuďmi, ktorých príbehy chce sprostredkovať poslucháčom. Všetky jeho rozhovory nájdeš na Spotify alebo iných podcastových platformách. Viac o Tonym sa dozvieš na tonydubravec.com.

Zdroj: hashtag.sk, Tony Dúbravec
Odporúčame