Po kvetoch túži každá žena: Aké sú pravidlá obdarovania kyticami?

pixabay.com

#Tak ako vo svete, aj u nás sa stretávame s rozličnými poverami o rôznych veciach. Nejedna žena má rada, keď jej chlap prinesie kyticu. Najlepšie len tak. Ale rozmýšľali ste niekedy nad tým, prečo sa dáva nepárny počet kvetov a tomu parnému sa treba vyhnúť?

Ruže

Aký je teda správny počet kvetov na darovanie?  

Traduje sa, že nepárny počet kvetov sa vždy daruje žijúcemu človeku. Preto u nich nehrozí, aby svojmu okoliu darovali, dva, štyri alebo osem kvetov. Človek, ako pozemský tvor si myslí, že párny počet kvetov v kytici je určený výhradne na hroby blízkych. Čo sa teda skrýva za nepárnymi číslami a aká je symbolika? Znázorňujú rozvoj, vývoj, život. Toto tvrdenie k nám prišlo až z ďalekého Japonska. Práve u nich sa znak čísla štyri podobá symbolu, ktorý predstavuje smrť.

Ruža

Pri tvorbe kytíc sa objavujú rôzne postupy a pravidlá. Najdôležitejšie je tu číslo dvanásť, práve kvôli tomuto číslu je dôležité delenie na párne a nepárne. Potom už počet kvetov nie je dôležitý.

Znázornenie počtu nepárnych kvetov:

1 kvet – prejavujeme nim zdvorilosť

3 kvety – sú symbolom rešpektu

5 kvetov – znázorňuje uznanie

7 kvetov – prejavujeme veľkú úctu

9 kvetov – chceme nimi vyjadriť nekonečný obdiv a pokoru

11 kvetov – spája dve srdcia do jedného

13 kvetov – daruje sa pri dôležitých udalostiach, dátumoch, výročiach, jubileách… Je to prejav lásky, ktorá trvá navždy.

Kytica

Pokiaľ tomu prikladáte veľkú hodnotu a bojíte sa nemilej situácie, vždy môžete kúpiť kyticu väčších rozmerov, kde je kvetov viac. Poprípade môžete kúpiť kvety v kvetináči. Zapamätajte si, že vždy potešia a obdarovanému budú robiť radosť dlhšie.

Odporúčame