PlayStation čaká veľký update: V najnovšej verzií ju budeš môcť ovládať hlasom

playstation

Playstation čaká veľký update (Zdroj: Pexels/EVG Kowalievska)

#Ďalšia aktualizácia systému PlayStation 4 a PS5 pridá na konzoly Sony niekoľko nových funkcií na zlepšenie ich dostupnosti a kvality života. Medzi doplnkami je podpora hlasových príkazov na PlayStation 5. Konzola Sony predchádzajúcej generácie má túto funkciu od uvedenia na trh v roku 2013, ale teraz sa dostáva aj na najnovšiu konzolu spoločnosti.

Vďaka tomuto updatu bude konzola reagovať na príkaz „Hey PlayStation“. Je to dobrovoľná funkcia, ktorú môžeš kedykoľvek vypnúť, no ak ju necháš zapnutú, umožní ti používať hlas na spúšťanie hier a iných aplikácií, ako aj otváranie systémovej ponuky a ovládanie prehrávania médií.

Aktualizácia má kopec noviniek

Aktualizácia prinesie aj mnohé ďalšie nové funkcie na zjednodušenie ovládania, vrátane funkcie, vďaka ktorej slúchadlá vydávajú monofónny zvuk. Sony poznamenáva, že je to niečo, čo by malo byť obzvlášť užitočné pre hráčov s jednostrannou stratou sluchu.

V rámci tej istej aktualizácie sa vylepšuje aj fungovanie skupinových rozhovorov. V budúcnosti budú známe ako večierky a budeš mať možnosť rozhodnúť sa, či budú súkromné alebo otvorené pre verejnosť. Ak necháš takúto párty otvorenú, pripojiť sa bude môcť ktokoľvek. Ak nie, tak len blízki priatelia, ktorých si sám vyberieš.

Získaj novinky skôr ako ostatní

Ďalšia nová funkcia PS5 vám umožní filtrovať hry podľa žánru, ako aj ponechať si až päť z nich na domovskej obrazovke konzoly, aby ste k nim mali rýchly prístup. Spoločnosť Sony okrem iných zmien aktualizovala aj dizajn trofejných kariet a pridala podporu pre viac jazykov čítačky obrazovky.

Pokiaľ sa noviniek nevieš dočkať, môžeš pomôcť s ich testovaním. Je to jednoduché, stačí sa len registrovať na stránke Sony. Pokiaľ si ťa vyberú, získaš spomínané aktualizácie skôr ako ostatní. Na všetky konzoly by mali byť aktualizácie dostupne v priebehu tohto roku.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com
Odporúčame