Nenávisť ich spojila do neskôr niekoľkokrát zrušeného zápasu: Pirát má potvrdeného veľmi zaujímavého súpera!

Pirát Krištofič

Pirát Krištofič podpisuje zmluvu (Zdroj: Instagram.com/spartakusfightgym)

#Bývalý dočasný šampión Oktagonu a víťaz 2. série Výzvy Samuel „Pirát“ Krištofič sa predstaví na podujatí Oktagon UNDG, kde bude hlavným zápasom boxerský súboj Vémola vs. Marpo. Na tomto postojárskom galavečeri najväčšej česko-slovenskej organizácie ho vyzve Miloš Petrášek, s ktorým sa už niekoľkokrát v minulosti mal stretnúť.

Zápas, ktorý mal byť veľkým ťahákom

Súboj Petrášek vs. Krištofič sa v strednej váhe mal odohrať už na turnaji Oktagon 7. V tom čase bol Pirát pomerne čerstvým šampiónom 2. série Oktagon Výzvy a Miloš Petrášek vychádzajúca hviezda. Vtedy bol však „Meloun“ bojovníkom poloťažkej váhy, no potvrdil, že pre zápas s Pirátom je ochotný svoje telo pri zhadzovaní potrápiť viac než zvyčajne.

Medzi oboma bojovníkmi totiž ani náhodou nepanoval priateľský vzťah. Predovšetkým z Krištofičovej strany bola cítiť veľká apatia, ktorú sprevádzal preňho už tradičným trash talkom. Ten mali fanúšikovia možnosť vidieť vo videu Cesta na Oktagon, kde sa Pirát niekoľkokrát obul do Petráška. Ich zápas na Oktagone 7 sa ale pre Pirátovo zranenie musel zrušiť.

Petrášek však na tomto turnaji zápasil a po výhre nad Willianom Alvesom v pozápasovom rozhovore znovu vyzval Krištofiča na súboj v O2 Aréne na turnaji Oktagon 10. Turnaj predtým slovenský bojovník prehral na body s Poliakom Siwym a na veľmi dlhý čas sa súboj Petrášek vs. Krištofič vytratil.

Tentokrát pod boxerskými pravidlami

Po dlhých 4 rokoch sa však myšlienka na usporiadanie tohto duelu vrátila. Aj keď sú obaja bojovníci v iných váhových kategóriách, ich cesty sa predsa len skrížili. Na postojárskom galavečeri 21. mája si zmerajú sily pod pravidlami boxu. S touto informáciou prišiel server MMA shorties, ktorého pozorní fanúšikovia si všimli na jednom z videí napísaný zápas na tabuli.

Zároveň by to logicky vyplývalo aj z vyhlásenia Petráška, ktorý prezradil, že by si chcel strihnúť zápas v boxe. „Nie som boxer. Nerád by som tento krásny šport dehonestoval zlým výkonom pred toľkými ľuďmi v O2. Je tu u nás množstvo skvelých boxerov, ktorí by si zaslúžili tam boxovať. Každopádne je tu jeden človek, ktorý by potreboval trochu vychovať. Takže šanca tam je,” povedal v podcaste Fight and Talk.

Z tohto vyjadrenia sa dá jasne dedukovať, že ním naráža na Samuela Krištofiča. Pirát je totiž jediným bojovníkom, s ktorým sa kedy Petrášek dostal do sporu. Ďalšou indíciou pre tento súboj bol fakt, že Pirát bol nedávno ohlásený ako jeden z bojovníkov, ktorí sa predstavia na akcii, kde bude hlavným ťahákom Vémola vs. Marpo.

Zdroj: hashtag.sk, mmashorties.cz
Odporúčame