PETA má problém s hrou God of War: Prekáža jej násilné zabíjanie zvierat

Kratos a Atreus v hre God of War

Kratos a Atreus v hre God of War stoja proti psovi Garmovi (zdroj: Sony Interactive Entertainment)

#PETA je celosvetová organizácia, ktorá sa zasadzuje za práva zvierat vo svete. Často kritizuje a poukazuje na rôzne neprávosti a kruté zaobchádzanie s nemými tvárami. Tentokrát si ale nevybrali reálne zviera. Podľa vyjadrenia organizácie majú problém s krutým zaobchádzaním s bájnym psom severskej mytológie.

Kto je obeť?

V najnovšom pokračovaní príbehu Boha Vojny Kratosa v hre God of War Ragnarok sa hlavný hrdina prechádza so svojím synom po svete bohov severskej mytológie. Okrem postáv, ako Thor či Ódin, sa Kratos stretne aj so psom, ktorý sa volá Garm.

Tento legendárny pekelný pes v severskej mytológii stráži vchod do Helheimu. Pes predstavuje v rámci God of War Ragnarok jedného z bossov. Hráči, samozrejme, vedia, prečo sú v hrách bossovia. Cieľom je ich poraziť, v tomto prípade násilne.

Budú môcť hráči obísť násilné časti hry?

PETA na sociálnych sieťach odkazuje najmä na zlé podmienky, v ktorých je tento mýtický tvor uväznený. Nepáči sa im, že je na reťazi a v zime. Podľa ich slov si „každý pes zaslúži milujúci domov a teplý gauč, aj keď má 20 metrov.“ Spolu s týmto vyjadrením vyžaduje organizácia zaviesť PETA mód, ktorý by dovoľoval hráčom prejsť hru bez toho, aby museli zvieratám ubližovať, hoci iba virtuálne. Tvorcovia hry sa však k návrhu organizácie nevyjadrili.

Nie je to prvýkrát

V priebehu rokov členovia PETA poukazovali na videohry už niekoľkokrát. Zdôrazňovali nielen zlé zaobchádzania so zvieratami zo strany ľudí, ale snažili sa zmeniť aj samotné vnímanie toho, čo predstavuje týranie zvierat. Takéto kroky viedli k rôznym aktivitám, od meta protestov, až po pokusy odstrániť kohútie zápasy z Far Cry 6.

Našli sa ľudia, ktorí úsilie vytvoriť v hrách „mód priateľský voči zvieratám“ uvítali. Druhá strana zasa odkazuje, aby riešili reálne problémy zvierat a tento post označili za „najhlúpejší, aký kedy videli“.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame