Navždy budú malými a rozkošnými psíkmi: Tieto plemená vyzerajú po celý život ako šteniatka!

Psík vnesie do života neopakovateľnú lásku (Zdroj: unsplash.com/Hudson Hintze)

#Plynúci čas sa podpisuje nielen na výzore nás ľudí, ale aj na našich domácich miláčikoch. Skôr či neskôr sa aj z toho najroztomilejšieho šteniatka stane dospelý pes. Existuje však niekoľko plemien, ktoré budú minimálne na prvý pohľad stále vyzerať ako šteniatka. Zrejme tušíš, že pôjde najmä o menšie plemená psov. Vybrali sme pre teba 5 tých najrozkošnejších!


Psy zrejme vôbec nie sú také, ako sme si doteraz mysleli: Toto pred tebou ukrýva aj tvoj domáci miláčik


Mops

Spľasnutý ňufák, vypúlené oči a drobný vzhľad sú tri najvýraznejšie črty tohto plemena. Aj napriek tomu, že je pre mnohých mops príťažlivým, jeho chov by ste mali zvážiť. Práve spomínané črty mu totiž spôsobujú množstvo zdravotných komplikácií vrátane zhoršeného dýchania. Mops zvykne vážiť do 8 kilogramov a je vysoký nanajvýš 35 centimetrov. Dožíva sa do 15 rokov a aj keď je malý, je mimoriadne hravým a aktívnym plemenom.

Mops (Zdroj: unsplash.com/Daniel Sandoval)

Nemecký trpasličí špic

Skôr by ste zrejme toto plemeno poznali pod názvom pomeranian. Typický je svojím huňatým chvostom a „naježenou“ srsťou. Nedajte sa však zmiasť. Keby ste ho chceli zobrať na ruky, dozaista by vás prekvapila jeho váha. Pomeranian nezvykne vážiť viac ako 3,5 kilogramov. Jeho povaha je extrovertná, uštekaná a zároveň priateľská. Od šteniatka až po jeho život v dospelosti sa naň budete pozerať mimoriadne milo, pretože tomuto malému klbku sa skrátka nedá odolať.

Pomeranian (Zdroj: unsplash.com/FLOUFFY)

Bígl

Bígl je stredne veľké plemeno, ktoré jediné zmení svoj vzhľad v porovnaní so šteniatkom iba nárastom do výšky. Jeho tvár však zostáva takmer identická. Toto plemeno pochádza z Veľkej Británie a je inteligentné, hravé a rozhodne sa stane miláčikom v každej rodine. Má silný lovecký pud a je vhodný aj pre aktívnejších ľudí. Miluje dlhé prechádzky a stane sa teda dobrým parťákom aj na túry.

Bígl (Zdroj: unsplash.com/Arun B.S)

Japonský španiel

Plemeno Japonský španiel alebo aj chin, nie je v našich končinách príliš známy. Pochádza z Japonska, kde bolo považované za cisárske plemeno. Tento psík je elegantný, milý a napriek tomu tvrdohlavý a silný. Jeho váha sa pohybuje približne na úrovni do 6 kilogramov a vysoký je okolo 25 centimetrov. Aj malé rozmery ho predurčujú k tomu, že stále bude pôsobiť ako šteniatko, ktoré máš chuť neustále nosiť na rukách a túliť sa s ním.

Japan chin (Zdroj: pixabay.com/japan_chin)

Pudel

V poslednom období sa pudel derie medzi z najčastejšie videných psov, minimálne na Instagrame. Konkrétne sa jedná o jeho poddruh s konkrétnym názvom pudel trpasličí alebo toy pudel. Toto plemeno je mimoriadne malé a celý život vyzerá ako šteniatko. Prejavuje sa svojou bystrosťou, dobráckou povahou a vôbec nepĺzne. Proti zaobstaraniu si tohto psíka však hovorí práve jeho srsť. Treba ju neustále udržiavať a často sa do nej zapletú rôzne bodliaky. Okrem tohto drobca nemôžete nechať dlho samého.

Toy pudel (Zdroj: unsplash.com/Alison Pang)

Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk,
Odporúčame