Neuveríš, že nepoužívajú nástroje: Vďaka novej skladbe od tejto kapely si spravíš oldies párty aj vo svojej obývačke

Pentatonix nahráva skladby úplne bez nástrojov.

Vďaka kapele Pentatonix si spravíš oldies párty (Zdroj: instagram.com/ptxofficial)

#Na koncerty si ešte pravdepodobne nejaký ten piatok počkáme. Našťastie umelci nezaháľajú a tvoria aj počas tejto nepriaznivej situácie, vďaka čomu mnohým z nás zlepšujú náladu. Výnimkou nie je ani kapela Pentatonix, ktorá patrí medzi tie najznámejšie a capelly na svete. Speváci jedinečným hlasom pretvárajú veľké hity na tanečné verzie úplne bez použitia nástrojov.

V taliančine znamená a capella ,,ako v kaplnke“. Vznik tejto vokálnej hudby sa totiž spája so stredovekom – časom, keď bolo v kostoloch zakázané používať nástroje. Umelci sa museli naučiť používať namiesto nástrojov len vlastný hlas. V kapele Pentatonix sa stretlo hneď niekoľko spevákov, ktorých hlas znie jednoducho skvele.

Nedávno zverejnili mix piesní z deväťdesiatych rokov, vďaka ktorým si môžeš malú oldies párty pripraviť aj vo svojej vlastnej obývačke. Podľa informácií zverejnených na stránke kapely sa navyše umelci stále chystajú na turné po Európe, pričom by sa mali predstaviť na koncertoch vo Viedni, Prahe aj Budapešti. Zatiaľ je však otázne, či to opatrenia v okolitých krajinách umožnia.

Ktorá z týchto skladieb sa ti páči najviac?

Zdroj: hashtag.sk, youtube.com/Pentatonix
Odporúčame