Britská galéria venovala výstavu Pedrovi Pascalovi: Herec ju síce navštívil, no nepodarilo sa mu dostať dovnútra

Na výstavu venovanú jemu sa napokon vôbec nedostal (Zdroj: Flickr/TheGeekLens)

#Hovorí sa, že aj zlá reklama je reklama. V podobnom svetle (so štipkou humoru) sa nesie aj nedávny incident, ktorý preslávil galériu v anglickom meste Margate. Len pred pár dňami do nej zavítala populárna hollywoodska hviezda Pedro Pascal, no ostal stáť len pred jej vchodom! Galéria bola totiž zatvorená, no najväčšou iróniou je, že výstava bola venovaná práve samotnému hercovi. Pascal to vzal s nadhľadom a o „neúspešnom vstupe“ napokon vtipkoval na sociálnych sieťach.

Navštívil galériu, no dnu sa nedostal

Galéria Rhodes Art Gallery v anglickom pobrežnom mestečku Margate (grófstvo Kent) si kreatívnym spôsobom uctila Pedra Pascala, ktorému venovala celú samostatnú výstavu 14 portrétov. Tie si však herec nemohol zblízka obzrieť, a to aj napriek tomu, že doslovne klopal na dvere galérie!

Hviezda seriálu The Last of Us sa  v sprievode tvorcov umeleckých podcastov, Robertom Diamentom a Russellom Toveyhom, vybrala do galérie práve v nedeľu, počas ktorej býva inštitúcia zatvorená.  

Trojicu teda nečakalo veľkolepé privítanie, no nenechali sa touto skúsenosťou odradiť a celú situáciu poňali s humorom. Urobili si spolu selfie, na ktorej zachytili aj čiernobiely náčrt Pascala, umiestnený pod nápisom „Hyperfixácia ADHD a prečo to vyzerá, že MILUJEM PEDRA PASCALA,“ ktorý pochádza od umelkyne Heidi Gentle Burrell.

Portréty obdivoval len cez okno

V pozadí si môžeš všimnúť aj niektoré ďalšie portréty od tejto umelkyne a celkovo obsahuje táto výstava až 14 malieb a skíc. Usmiata trojica zavesila fotku na sociálne siete spolu s popisom: „Priatelia umenia v Margate sa opäť stretli“.

Burrell príspevok pobavil a podľa CNN pre The Independent povedala: „Bolo to úplne fantastické.“ Napriek tomu ju ale celý nevydarený vstup mrzel: „Som zhrozená, že sa objavil v nedeľu, keď bola galéria zatvorená. Bola by som rada, keby ho Robert zobral so sebou, keď budeme mať skutočne otvorené.“

Zmena otváracej doby?

Rhodes Art Gallery tiež zdieľala fotografiu na Instagrame spolu s niektorými portrétmi umelkyne. Spolumajiteľka galérie Jessica Rhodes Robb podľa BBC povedala: „Heidiina show je absolútne fenomenálna a sme takí hrdí, že sa jej dostalo publicity, ktorú si zaslúži.“ Zároveň ju negatívna skúsenosť inšpirovala, aby prehodnotili ich otváraciu dobu a mali otvorené aj počas nedele.

Si fanúšikom Pedra Pascala a súčasne ťa fascinuje výtvarné umenie? Výstava potrvá do 1. septembra, takže ak máš naplánovanú dovolenku v blízkosti Margate, rozhodne navštív Rhodes Art Gallery. (Pouč sa ale z Pascalovej skúsenosti a zvoľsi iný deň.)

 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk cnn.com bbc.com
Odporúčame