Jedinečný projekt pomáha umelcom z celého sveta: Zapojil sa aj známy Slovenský youtuber

Koronakríza postihla celý kreatívny svet (Photo by Nick Karvounis on Unsplash)

#Začínajúci hudobníci, maliari, spisovatelia či magazíny môžu v čase koronakrízy, ale aj mimo nej, získať online finančnú podporu od svojich fanúšikov. K tomu im pomôže platforma Patreon, ktorá zastrešuje tvorcov z celého sveta a rôznych odvetví.

Komunitné financovanie je v súčasnosti zaujímavou a rýchlo sa rozvíjajúcou formou podpory zaujímavých projektov. Tvorcovia z rôznych odvetví môžu prostredníctvom tejto platformy požiadať svojich fanúšikov či budúcich zákazníkov o finančnú pomoc. Práve za ňu dostanú zákazníci, alebo patróni odmenu, či už vo forme zľavy na produkty, poďakovania vo videu alebo skoršieho prístupu k článkom. Kreativite sa medze nekladú, a preto je iba na tvorcoch, čo dokážu ponúknuť na oplátku.

Pomôžeš alebo zarobíš?

Či už si tvorca alebo podporovateľ, na Patreone sa môžeš zaregistrovať bezplatne. Ako tvorca musíš v krátkosti popísať svoju prácu a stručne predstaviť aj seba. Následne si už iba nastavíš odmeny pre svojich podporovateľov a môžeš začať.

Aby si ľahšie vyhľadal ľudí zo svojho okolia, nemal by si zabudnúť prepojiť svoj účet so sociálnymi sieťami, ktoré používaš. Taktiež samotná platforma ti ponúkne niekoľko profilov, ktoré by pre teba mohli byť zaujímavé.

Svojich obľúbencov môžeš podporovať buď mesačne, alebo pri vydaní každého nového kusu, čiže nového článku, nahrávky alebo maľby.

Najviac ide podcast

V súčasnosti bodujú na tejto platforme najmä youtuberi a tvorcovia podcastov. Najlepšie zarábajúcim projektom na Patreone je komediálny politický podcast Chapo Trap House. Ten za mesiac zarobí pribiližne 95-tisíc amerických dolárov. Do top trojky patria aj speváčka Amanda Palmer či psychológ Jordan B Peterson, ktorí si mesačne polepšia o viac ako 50 tisíc dolárov. Zo Slovákov túto platformu používa napríklad youtuber PPPeter.

PPPeter na Patreone
PPPeter na Patreone (Foto: Screenshot Patreon)

Podpor svoj obľúbený magazín

Prostredníctvom virtuálneho predplatného vieš podporiť aj nás. Vybrať si môžeš zo štyroch ponúk – za 1 euro, 2,50 eur, 5 eur alebo 8 eur mesačne. Vďaka tomu môžeš získať týždenný prehľad s článkami ešte pred ich uverejnením či automatické zapojenie do všetkých súťaží. Radi by sme vo svojej práci pokračovali tak ako doteraz – na to ale budeme potrebovať aj tvoju pomoc.

Hashtag na Patreone
Hashtag na Patreone (Foto: Screenshot Patreon)

Hashtag ti chce aj naďalej prinášať zaujímavé rozhovory, články, videá a podcasty. Podpor našich autorov na Patreone a získaj hneď niekoľko výhod!

 

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame