Parašutisti v Jordánsku zoskakovali v noci, jediné osvetlenie boli stovky lampiónov: Na ten zážitok nezabudnú

Mesto Petra v Jordánsku.

Mesto Petra v Jordánsku. Zdroj: Photo by Emile Guillemot on Unsplash

#Tmavá obloha, drobné hviezdy a svetelný chvost, ktorý ti splní všetky želania. Lepšia predstava romantického večera snáď ani neexistuje. Keď sa však plány nepodaria a hviezdy nie a nie padnúť, je rozhodne potrebné vymyslieť plán B. Najlepší variant je premeniť na hviezdu seba samého.

Čo sú to neutrónové hviezdy? JurajVie v novom VIDEU odhaľuje jednu z najväčších zvláštností celého vesmíru

Nie, nebláznime. Svet je podivuhodné miesto a toto sa skutočne stalo. Členovia tímu Red Bull Air Force sa dali nahovoriť na skutočne bláznivý nápad, ktorý vyčaroval obyvateľom mesta Petra v Jordánsku. Počas noci odvážni parašutisti vyskočili z lietadla a premenili sa na živé padajúce hviezdy.

Red Bull Air Force Tím v Jordánsku.
Red Bull Air Force Tím v Jordánsku. Zdroj: Farras Oran / Red Bull Content Pool.

Trojica chalanov, Jon Devore, Mike Swanson a Andy Farrington, sa helikoptérou vzniesli nad historické mesto, zatiaľ čo ľudia pod nimi zapálili 1500 lampiónov šťastia, ktoré vytvárali jediné osvetlenie. Keď helikoptéra dosiahla potrebnú výšku, trojica odvážne skočila aj s nadupanou výstrojou, ktorá dokonale imitovala efekt padajúcich hviezd.

Lampióny šťastia v meste Petra.
Lampióny šťastia v meste Petra. Zdroj: Red Bull Content Pool.

Mesto Patrí k skutočným skvostom moderného sveta. Nachádza sa v Jordánsku a známe je aj pod menom Mesto ruží pre unikátnu farbu kameňov, z ktorých je postavené. Od roku 1985 je na Zozname svetových dedičstiev UNESCO a v roku 2007 bolo dokonca uznané za Nový div sveta.

Zdroj: Red Bull Content Pool
Odporúčame