Odpočítavanie začalo: Prvá ukážka na Oppenheimera je doslova tikajúcou atómovou bombou

Trailer na Oppenheimera je tikajúca bomba

Trailer na Oppenheimera je tikajúca bomba (Zdroj: Universal Pictures)

#Legenárny vizionársky režisér Christopher Nolan (Temný rytier, Inception, Interstellar, Dunkirk, Tenet…) predstavuje svoju novinku Oppenheimer v prvej ukážke. Biografická snímka zachytí život rovnomenného amerického vedca, ktorý počas druhej svetovej vojny pracoval na projekte Manhattan. Jeho úlohou bolo vyrobiť účinnú vojnovú zbraň. Napokon sa považuje za výrobcu atómovej bomby.

V novinke sa predstaví kanonáda skvelých hollywoodskych hercov – Cillian Murphy, Matt Damon, Emily Blunt, Robert Downey jr., Florence Pugh, Kenneth Branagh, Gary Oldman, Rami Malek a mnohí ďalší. Pôjde taktiež o prvý film, ktorý bude nakrútený technológiou čierno-bieleho IMAX filmu. Náklady na produkciu a reklamu sa podľa odhadov majú blížiť k 200 miliónom dolárov.


Filmové legendy: Christopher Nolan je meno, ktoré sa spája s tými najväčšími filmovými peckami posledných rokov


Čas beží…

Ukážka je však mimoriadne zaujímavá. Nejde o tradičný trailer, aké bežne poznáme. Z filmu uvidíme len pár záberov. Fascinujúce však je, že ide doslova o tikajúcu bombu. Počas ukážky vidíš odrátavanie, ktoré sa však vždy trochu mení. Je to odpočítavanie do samotnej premiéry filmu.

Trailer vysiela naživo kanál Universal Pictures a bude tak robiť ešte celý rok. Nolan je známy svojimi hrátkami s časom a tentokrát ich zakomponoval už priamo do traileru. Ukážka je presne 60 sekúnd dlhá a s každým pozretím je čas o jednu minútu kratší, až napokon počas premiéry „vybuchne atómová bomba“.

Sami sa neviem dočkať premiéry filmu, ktorá je naplánovaná na júl 2023. Tešíš sa na film a čo hovoríš na štýl, akým sa prezentuje trailer?


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame