Nový film Christophera Nolana o výrobcovi atómovej bomby: Poznáme kompletný kásting aj dátum premiéry

Poznáme kásting nového filmu Oppenheimer od Christophera Nolana

Poznáme kásting nového filmu Oppenheimer od Christophera Nolana (Zdroj: Warner Bros.)

#Zdá sa, že Christopher Nolan si nemohol na nakrúcanie svojho nového filmu nájsť lepší čas. Jeho najnovší projekt rozpovie príbeh o mužovi, ktorý stojí za zostrojením atómovej bomby. Film ponesie názov vedcovho mena – Oppenheimer.

Nolan po nezhodách ešte v roku 2021 odišiel od štúdia Warner Bros., pre ktoré nakrútil všetky svoje celovečerné filmy. Svoju novinku nakrúti pod štúdiom Universal Pictures a projekt bude aj s nákladmi na reklamu stáť až 200 miliónov dolárov. Keď nám bol odhalený kásting, ihneď sme zistili, prečo bude Nolanovka taká drahá.


Filmové legendy: Christopher Nolan je meno, ktoré sa spája s tými najväčšími filmovými peckami posledných rokov


Hollywoodska bomba

Vo filme Oppenheimer uvidíme tucet známych hereckých tvári. Podľa predpokladov nás teda bude čakať druhá Duna. Niektorí herci už vedia, aké úlohy si zahrajú:

  • Cillian Murphy – J. Robert Oppenheimer
  • Emily Blunt – Katherine Oppenheimer
  • Matt Damon – generál Leslie Groves
  • Robert Downey jr. – Lewis Strauss
  • Florence Pugh – Jean Tatlock
  • Josh Hartnett – Ernest Lawrence
  • Benny Safdie – Edward Teller

Toto ale nie je všetko. Nolan nám už tradične nechce prezradiť, ktoré postavy budú hrať herecké esá ako nedávny držiteľ Oscara Rami Malek, hviezda seriálu The Boys Jack Quaid, známy herec a režisér Kenneth Branagh, Dane DeHaan či Alden Ehrenreich. Ani táto zostava však nemusí byť kompletná, o čom sme sa presvedčili napríklad vo filme Interstellar, keď Nolan zámerne zatajil prítomnosť Matta Damona.

Prvá oficiálna fotografia Cilliana Murphyho ako J. Roberta Oppenheimera
Prvá oficiálna fotografia Cilliana Murphyho ako J. Roberta Oppenheimera (Zdroj: Universal Pictures)

Film uvidíme už budúce leto

Po originálnom Tenete si dá Nolan prestávku od náročných myšlienkových pochodov a scenár napíše podľa knihy Kaia Birda a Martina Sherwina s názvom American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer. O hudbu sa postará mladý Ludwig Gorranson, za kameru si sadne Hoyte van Hoytema (Interstellar, Dunkirk, Tenet) a ostatok štábu sa skladá z ľudí, ktorí s režisérom pracujú pravidelne. Snímka bude taktiež prvým projektom, ktorý bude nakrúcaný na čiernobiely IMAX film.

Nakrúcanie sa už začalo. Nolan si v Universale dokonca stanovil aj viaceré podmienky, ktoré mu štúdio okamžite splnilo. Tri týždne pred premiérov jeho filmu a tri týždne po nej nebude môcť Universal vydať do kín žiadny svoj film. A tomu sa už povie režisérova tvrdá päsť. Oppenheimer sa dostane do slovenských kín 20. júla 2023. Tešíš sa na prvý trailer?


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, screerant.com
Odporúčame