Nový album Odsúdení na úspech sľubuje naozajstný zážitok: Nájdeš v ňom skutočný prerod rapera Pil C

unspash.com

#„Keď pred tebou na začiatku albumu stál prísny raper, na konci po desiatich-dvanástich trackoch pred tebou stojí chalan vyzlečený donaha,“ tvrdí o svojom najnovšom albume Pil C. Presne 14. 12. 2021 vydal svoj štvrtý sólový album s názvom Odsúdení na úspech. Rovnako ako sľubuje jeho názov, album vystrelil do astronomických výšin a za enormne krátky čas sa stal najpopulárnejším na Slovensku. Na čo sa v albume môžeš tešiť a prečo bude dostupný aj ako NFT? Odpovede na najnovšie otázky sa dočítaš v tomto článku.

V albume Odsúdení na úspech panuje najmä rôznorodosť a enormná emócia. Pil C si pre teba pripravil 16 úžasných trackov, ktoré sú zoradené presne v takom poradí, v akom vznikali. Začína to takpovediac pravdami ostrieľaného rapera, ktorému v žilách koluje testosterón. V strede pocítiš prerod a kúsok odhaleného tajomstva z duše rapera. A na samotnom konci ťa čaká chlapec, ktorý ti odhalil všetky svoje trápenia. Celkovo na teba prechádza autentická emócia, z ktorej budeš mať neraz zimomriavky.

Ako povedal samotný Pil C: „Keď pred tebou na začiatku albumu stál prísny raper, na konci po desiatich-dvanástich trackoch pred tebou stojí chalan vyzlečený do naha. Skladby sú zoradené chronologicky tak, ako vznikali. Vidieť na nich prerod a zmenu.“

Môžeš sa tešiť na rôzne featy

V tomto albume nájdeš Ega, Rytmusa, Separa, Palerma, Bena Cristovaa či Sergeia Barracudu a mnohých ďalších skvelý interpretov. Sergei Barracuda sa na svojom Instagramovom profile dokonca vyjadril aj o tom, ako vznikala jeho sloha k piesni Unikli osudu. Vraj do toho šiel s vedomím, že to môže odfláknuť, no po nahraní zistil, že je to v skutočnosti viac ako len vydarené. „Rapujem od štrnástich konštantne, už to mám proste v žilách. Moje deti to zdedia,“ napísal Sergei na svojom profile.

Refrénovým kráľom sa však jednoznačne stal Alan Murin, ktorý svojím chytľavým spevom dokázal preniesť nie len dobrú náladu, ale aj podnet na zamyslenie. Nájdeš ho v skladbách Život je zvláštny či v snáď najobľúbenejšej piesni celého albumu Cara Mia. Najprekvapivejším spojením však určite bola participácia Richarda Müllera v skladbe Malý kúsok nehy. Ten naspieval v tracku známy úryvok z jeho piesne Rieka, ktorý bol ale v albume skvelo oživený moderným prevedením a nekonvenčným beatom.

Zaujímavosti

Pil C tvrdí, že svetu kryptomien verí a album Odsúdení na úspech bude vydávať aj ako NFT. Každú skladbu zaregistruje v blockchaine a fanúšikovia si ju tak budú môcť vydražiť aj na veľmi populárnej svetoznámej burze. K albumu vytvoril taktiež merch v podobe mikín s rovnomenným nadpisom a, samozrejme, nesmelo chýbať ani CD, ktoré môžeš mať u seba doma aj s podpisom.

V závere však dodávame, že najväčšia chvála a najväčšia poklona patrí samotnému Pil Cimu, ktorý do svojho štvrtého albumu vložil celé svoje srdce. Sám ale priznáva, že jeho najväčšou dilemou bolo, ako veľmi si k sebe pripustí poslucháčov. Našťastie sa však rozhodol pre absolútnu úprimnosť a nahotu, za ktorú mu ďakujeme. Veď pozri sa sám, svedčí o tom aj nasledujúca štatistika.

Top 5 obľúbených skladieb podľa rebríčka Spotify:

1) Pil C – CHROME HEARTS FREESTYLE

2) Pil C, Alan Murin – CARA MIA

3) Pil C, Ego – VIDÍM JAK SA NA MŇA POZERÁŠ

4) Pil C, Separ – DEŇ STRIEDA TMU

5) Pil C, Alan Murin – ŽIVOT JE ZVLÁŠTNY


A aká je tvoja obľúbená skladba z tohto albumu? Daj nám vedieť v komentároch.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame