Vedci zachytili na videu vzácnu, obrovskú medúzu: Pri pohľade na ňu neuveríš, že je skutočná

Vedci zachytili na videu vzácnu, obrovskú medúzu.

Vedci zachytili na videu vzácnu, obrovskú medúzu. (Zdroj: Unsplash.com/ Tavis Beck)

#Nikoho neprekvapí, že na svete existujú miesta, ktoré doteraz nie sú prebádané. A to aj napriek tomu, že máme rôzne technológie. Jedným z takých miest je aj more. Tentokrát sa však vedcom podarilo zachytiť obrovskú medúzu.

More je skutočne rozmanitým miestom, kde žije množstvo rôznych organizmov a vedci sa ho neustále snažia prebádať. Stredisko Monterey Bay Aquarium Research Institute vysiela do hlbín mora svoje robotické vozidlá, ktoré môže diaľkovo ovládať.

Slúžia im pri tom na to, aby preskúmali morský život. Práve pomocou nich sa vedcom malo podariť zachytiť obrovskú hlbokomorskú medúzu (Stygiomedusa gigantea). Podľa odborníkov sa má údajne vyskytovať hlboko v mori avšak na celom svete. Za 110 rokov výskumu, sa im ju podarilo spozorovať už 110-krát.

Hoci sa to môže zdať ako veľa, zachytiť tohto živočícha na kameru je veľmi ťažké. Aj preto morskí biológovia oslavujú úspech. 990 metrov pod vodou sa im ju podarilo zachytiť a kvôli veľkej tme vyzerá neuveriteľne.

Na prvý pohľad by sa ti mohlo zdať, že nejde o skutočne žijúce zviera, ale že je to len dobre zošitá látka. Opak je však pravdou. Na videu sa skutočne nachádza obrovská, hrôzostrašná medúza.

Zdroj: hashtag.sk, sciencealert.com
Odporúčame