Chceli 10-tisíc, už majú trojnásobok: Zomri pripravili novú spoločenskú hru, ktorá reaguje na slovenské politické kauzy

Foto: unsplash.com

#Myslíme si, že ti facebookový profil „Zomri“ predstavovať špeciálne nemusíme. Stránka, ktorá má takmer 220-tisíc fanúšikov vtipne, trefne a sarkasticky reaguje na aktuálne nielen politické dianie v našej krajine. Aj keď je identita adminov zahalená rúškom tajomstva, nič to nemení na tom, že sa stránka teší veľkej obľube.

Minulý rok vydali knihu, tento rok prišli s niečím oveľa originálnejším. „Našli sme najväčšieho odborníka na Slovensku, ktorý doma leští plastové kartové obalčeky, má štyri police zapratané pôvodnými verziami Dungeons and Dragons a pre zlaté Pokémon karty má v obývačke vyrobený špeciálny oltárik, ku ktorému sa pravidelne modlieva. Tento chlap, Jožko, nás poslal do prdele s nápadom na okopírované Monopoly a povedal, že vymyslí niečo, čo tento svet ešte nepoznal“, uvádzajú na stránke startlab.sk, na ktorej sa snažia získať peniaze na vydanie tejto hry. Z plánovaných 10-tisíc eur už vyzbierali viac ako 30-tisíc eur.

Foto: startlab.sk

A o čom bude Zomri hra? „Celá hra je absolútne nová so všetkými mechanikami, ktoré k nej patria. Je krátka, zábavná a poučná. Počas hry sa dokážete vcítiť do role politika, ktorému škodia novinári a kauzy, ktoré naňho vyťahujú. Brániť sa môžete len svojimi špeciálnymi vlastnosťami – tie sme ušili na mieru podľa aktuálnej situácie na Slovensku. V hre sa nachádza 18 kariet, ktoré vám každú hru budú v stručnom súhrne pripomínať reálne Slovenské kauzy za posledných 10 rokov,“  pokračujú v opise admini. Myslíme si, že o nápad na prvý vianočný darček máš postarané!

Odporúčame