Ľudia zostali v šoku: Zváštny oblak na oblohe spôsobil poriadny rozruch! Čo to bolo?

Zváštny oblak na oblohe spôsobil rozruch!

Zváštny oblak na oblohe spôsobil rozruch! (Zdroj: Unsplash.com/ C Dustin)

#Na obleje v Aljaške sa objavil poriadne zvláštny oblak. Obrovský podlhovastý úkaz spôsobil medzi obyvateľmy veľký rozruch. O čo vlastne išlo?

V Lazy Mountain na Alijaške zachytili na oblohe podlhovastý oblak. Fotografia sa takmer okamžite začala šíriť a spôsobila poriadny rozruch. Ľudia sa obávali, o čo by vlastne mohlo ísť.

Špekulácie na internete boli skutočne pozoruhodné. „Siahali od havárie lietadla, cez erupcie sopky až po UFO padajúce z neba, a dokonca sa objavili aj názory týkajúce sa použitia zbraní ohľadom vojnového konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou,“ poznamenali na webe imeteo.sk.

Do vyšetrovania sa podľa informácií imeteo.sk dokonca zapojila aj polícia. Tí vyslali do tejto oblasti vrtuľník, ktorý mal preskúmať, či sa náhodou nejednalo o zrútenie lietadla. Žiadne podozrivé aktivity sa im však nepodarilo objaviť.

Vysvetlenie celého podivného úkazu bolo nakoniec jednoduchšie, ako sa na prvý pohľad mohlo zdať. Úrady totiž vydali vyhlásenie, že „fotografie a videá ukázali kondenzačné stopy z komerčného lietadla v kombinácii s vychádzajúcim slnkom, čo spolu spôsobilo jedinečný atmosférický pohľad,″ uviedlo imeteo s odvolaním sa na štátnu políciu. Lietadlo, ktoré za sebou zanechalo takúto stopu kontaktovali a piloti ich ubezpečili, že let prebieha normálne bez akýchkoľvek komplikácií.

Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, imeteo.sk
Odporúčame