Po stopách filmových a seriálových hviezd: Láka ťa dovolenka s dobrodružstvom po stopách filmových lokácií?

Možno sa práve nachádzaš uprostred lokácie svojho obľúbeného filmu. (Zdroj: Freepik/lookstudio)

#Plánuješ krátky trip do Londýna či Paríža? Čo tak si ho spestriť o spoty, ktoré poznáš z filmov? Znie to lákavo, však? Pripravili sme si pre teba zopár tipov, čo určite nevynechať. Je len na tebe, ktorému z nich dáš šancu. Možností je veľa – je len na tebe či sa vyberieš po stopách Emily in Paris a dopraješ si raňajkový croissant v jej obľúbenej pekárni, alebo si zvolíš dobrodružstvo v múzeu s Tomom Hanksom, či sa prejdeš mostom, na ktorom Pán Božský vyznal Carrie lásku…

Sladký Paríž a jeho filmové zákutia

Mesto romantikov, literárnych velikánov, maliarov, či módnych ikon. Svoj trip môžeš zahájiť raňajkami v kaviarni Café Le Nemours, kam pravidelne vo filme Cudzinec zavíta Angelina Jolie. Túto kaviareň nájdeš len pár krokov od obľúbeného múzea Louvre.

Neďaleká štvrť Marais (ktorá je okrem iného rajom obchodov, kaviarní a reštaurácií, čiže určite si prídeš na svoje) ponúka aj jazzový klub Le Caveau de la Huchette, v ktorom Emma Stone (vo filme La La Land) snívala o tom, ako by Ryan Gosling hral na klavír, keby spolu žili v Paríži.

https://www.instagram.com/p/CqvWS6wM__d/?utm_source=ig_web_copy_link

Pre knihomoľov je dobrou správou, že kúsok od klubu nájdu kníhkupectvo Shakespeare and Company, ktoré je zároveň miestom z romantickej komédie Polnoc v Paríži.

Romantický Paríž si môžeš užiť aj prostredníctvom prechádzky po moste Pont des Arts, kde v seriály Sex v meste Pán Božský vyznal Carrie lásku.

Cíť sa ako Emily in Paris

A späť k Emily in Paris. Len na skok od kníhkupectva býva americká marketingová manažérka Emily. Tak ako aj v seriály, i v skutočnosti patrí reštaurácia susedovi Emily len pár metrov od ich domova. V skutočnosti sa však volá Terra Nerra, a nemôžeš sem prísť len tak na drink. Musíš si objednať aj jedlo, aby ťa pustili si sadnúť.

Blízko nájdeš aj legendárnu pekáreň La Boulangerie Moderne, kde sa Emily učila správne vysloviť slovo croissant.

Na skok do Londýna

Poznáš Denník Bridget Jonesovej? Dvere jej bytu nájdeš hneď vedľa jednej z najstarších tržníc v Londýne, Borough Market na 8 Bedale Street.

Matchpoint aj Harry Potter

Ak sa vyberieš na krátku prechádzku pozdĺž rieky Temži, prídeš do britského národného múzea moderného umenia Tate Modern. Na miesto, kde sa uskutočnili náhodné schôdzky Scarlett Johansson a Jonathana Rhys Meyersa v Matchpointe – Hre osudu.

Most Millenium Bridge, ktorý vedie k múzeu Tate Modern, sa preslávil aj prostredníctvom Harryho Pottera. V časti Harry Potter a Polovičný princ na ňom zaútočia priaznivci Temného pána, Smrťožrúti. Po moste sa dostaneš ku katedrále svätého Pavla, ktorá je, mimochodom, ďalšou lokáciou z Harryho Pottera – vnútorné točité schody slúžili ako cesta do učebne veštenia v treťom diele.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Drishya (@drishya.xyz)

Zostaňme pri Harrym Potterovi

Ak si fanúšik, budeš rozhodne nadšený! Môžeš sa vybrať na nástupište deväť a trištvrte na vlakovej stanici King’s Cross alebo si obzrieť austrálske veľvyslanectvo Australia House, ktoré je lokáciou kúzelníckej Gringott banky. Ale pozor, priestory Australia House sú pre verejnosť prístupné len od pondelka do piatka!

Fanúšikovský trip určite nezabudni ukončiť návštevou verejne dostupných filmových lokácií v štúdiu Warner Bros. na okraji Londýna.

 

 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Warner Bros. Studio Tour (@wbtourlondon)

Radšej nákupy?

Ak si milovník módy, určite zavítaj do rušnej štvrte Soho. Priamo v jej srdci sa nachádza luxusný obchodný dom Liberty, ktorý môžeš poznať z Disney filmu Cruella. Pracovala tu rebelská módna návrhárka Estella (Emma Stone).

Len o pár budov opodiaľ nájdeš tiež svetoznáme hračkárstvo Hamleys, v ktorom sa odohráva napríklad aj záverečná scéna psychologického thrilleru Spaľujúca túžba s Tomom Cruisom a Nicole Kidman v hlavnej roli.

Je ti po chuti skôr história?

Podzemný komplex Churchill War Rooms z obdobia druhej svetovej vojny určite nevynechaj. Ide o riadiace centrum britských vojnových síl, a zároveň aj o bunker. Meno komplex dostal podľa vtedajšieho vojnového vodcu a predsedu vlády Anglicka, Winstona Churchilla. V priestoroch sa točil napríklad film Najtemnejšia hodina.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Nicole Barber (@barberperrotta)

Aj napriek tomu, že množstvo snímok z filmov vzniká medzi stenami štúdia na greenscreen, existuje viacero lokácií, na ktoré sa dá úplne náhodne naraziť. Až sa ti bude zdať nejaké miesto podozrivo známe, dávaj pozor. Možno sa práve nachádzaš uprostred lokácie svojho obľúbeného filmu.

 

Máš rád výlety po stopách filmových hrdinov?

Zdroj: Elle
Odporúčame