Čítanie myšlienok či správny filter: Novým trendom TikToku je „closed-eyes challenge“, takto sa môžeš zapojiť aj ty

Jedným z najnovších výziev je takzvaná „closed-eyes challenge“ (Zdroj: Unsplash/Anna Barabanova)

#Trendy na sociálnych sieťach sa menia každú chvíľu. Na TikToku napríklad stále pribúdajú ďalšie a ďalšie výzvy a mať prehľad o všetkých je takmer nemožné. Pozornosť zvyčajne priťahujú tie nebezpečné, no väčšina je našťastie celkom neškodná a často zábavná. Práve do tej poslednej kategórie by sme mohli zaradiť aj takzvanú „closed-eyes challenge“, o ktorej píše portál Distractify.

Výzva, ktorá v tebe prebudí jasnovidca

K zábave toho často veľa netreba a mnohokrát sú práve tie najjednoduchšie žarty zároveň najefektívnejšie. To platí aj o populárnej closed-eyes challenge. Navyše ak si niekedy túžil mať jasnovidecké schopnosti, teraz si to na chvíľu môžeš vyskúšať.

 Ak patríš k tým, ktorí dianie na TikToku pozorne sledujú, túto výzvu si už možno zachytil. Ak však predsa len nevieš, o čo ide, v krátkosti ti to vysvetlíme: K účasti v tejto výzve ti stačí tvoj telefón, dobrovoľník, ktorý ideálne o aktuálnych tiktokových trendoch nemá tušenie, a filter zatvorených očí. Keď tento filter použiješ, požiadaš svojho dobrovoľníka, aby sa postavil za teba a ukázal ľubovoľný počet prstov.

Keď to, koľko prstov ukazuje uhádneš raz, samozrejme to môže byť náhoda. Párkrát to teda zopakujete a dotyčný celý čas na tvojom mobile vidí, ako so zatvorenými očami neomylne triafaš správne číslo. Si teda jasnovidec? Kúzelník? Alebo máš naozaj neuveriteľné šťastie a jednoducho len hádaš? Pokiaľ tvoj dobrovoľník naozaj nevie nič o filtroch na sociálnych sieťach, bude to pre neho skrátka záhadou.

@brookeshieldsofficial

Kids these days think they’re so clever… 🧐 #closedeyeschallenge #prankster

♬ original sound – Brooke Shields

Zapojili sa aj celebrity

Táto jednoduchá, no vtipná výzva už zaujala aj viaceré celebrity, ktoré sa neváhali zapojiť. Closed-eyes challenge vyskúšal napríklad Ed Sheeran či Brooke Shields, ktorá ale bola jej terčom. Vo videu, ktoré zdieľala na TikToku, si z nej vystrelila jej dcéra.

Jeden z najpopulárnejších príspevkov do výzvy pridal toktoker@monstertapestore, ktorý v ňom nachytal svoju starú mamu. „Ty si kúzelník!“ vyhlásila vo videu, ktoré si pozrelo už 2,4 milióna ľudí. Na druhej strane mama používateľky @tutuokay sa len tak ľahko nachytať nedala. Ich spoločné video skončilo vztýčeným prostredníkom.

Sleduj náš instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame