Kauza podvodníka z Tinderu rozprúdila vášne: Populárna aplikácia tak prichádza s novinkou, svojho partnera si budeš môcť preveriť

Tinder

Tinder (Zdroj: Unsplash.com/Yogas Design)

#Film podvodník z Tinderu sa stal jedným z najpopulárnejších snímok na Netflice a takmer okamžite rozprúdil vášne. Ľudia začali mať strach z tejto aplikácie. Aj preto sa rozhodli kompetentní okamžite konať. Svojho nápadníka si budete môcť preveriť.

Príbeh podvodníka Simona Levieva, ktorý prostredníctvom aplikácie Tinder hľadal súcitné ženy, ktoré by boli ochotné mu poslať peniaze, šokoval mnohých. Tento muž sa vydávala sa údajného syna bohatého diamantového obchodníka a na sociálnych sieťach sa prezentoval poriadnym luxuxom. Od žien pritom požadoval, aby mu poslali peniaze. Hovoril im, že sa nachádza teraz v zlej situácii a oni v dobrej viere, že pomôžu svojej životnej láske alebo dobrému kamarátovi, tak urobili. Nakoniec sa však ukázalo, že to všetko mal byť len jeden veľký podvod.

Podvodník z Tinderu tak na internete rozprúdil vášne. Rozhodne totiž nejde o jediného podvodníka. Aplikácia Tinder sa však rozhodla zvýšiť bezpečnosť pre svojich užívateľov a prichádza s úplnou novinkou. Spolu so svojou partnerskou spoločnosťou Match Group sa spojili aj s neziskovou spoločnosťou Grabo a rozhodli sa zaradiť do svojej ponuky aj možnosť overiť si svojho potencionálneho partnera. Konkrétne to bude fungovať tak, že meno užívateľa budete môcť vyhľadať a overiť si, či sa náhodou nenachádza na zozname delikventov.

Kathryn Kosmidesová, zakladateľa spoločnosti Garbu, pre CNN povedala, že „Vyhnete sa veľa nebezpečným ľuďom tým, že budete používať registre trestov a overovanie si pozadia jednotlivcov. Môže to však vyvolať falošný pocit bezpečia, ktorý by tam však nemal byť.“ Je preto dôležité, aby boli ľudia ostražitý aj napriek tejto možnosti. Množstvo útočníkov totiž ešte nemuseli byť stíhaný. Tinder ponúkne dve kontroly aj neregistrovaným užívateľom úplne zadarmo. Potom bude však táto funkcia spoplatnená.

Zdroj: hashtag.sk, edition.cnn.com
Odporúčame