Nová vlajková loď či najrýchlejšia Kia histórie: Tieto modely si musíš vyskúšať!

Kia EV6 GT.

Kia EV6 GT. Zdroj: Kia

#Časy, keď boli elektromobily iba malé strohé autá s nízkym dojazdom a nevýraznou emóciou, sú už dávno preč. Najnovšie modely si ťa získajú nielen zaujímavým dojazdom a rýchlym nabíjaním, ale aj úchvatným zrýchlením, výnimočnou výbavou a netradičnými technológiami.

Naplno to dokazujú aj moderné elektrické vozidlá Kia, ktoré sú doslova výkladnou skriňou toho najlepšieho zo sveta elektromobility. Pozri si náš krátky prehľad troch aktuálnych modelov. Práve teraz na Slovensku prebieha akcia Kia GO Electric Tour, v rámci ktorej si na nich môžeš zadarmo zajazdiť aj ty.

Nová vlajková loď – Kia EV9

Úplne nový model v ponuke – aj to je Kia EV9. Ide o priestranné SUV, ktoré je dostupné v 6-miestnej alebo 7-miestnej verzii. Od podlahy až po strop bolo skonštruované tak, aby naplno zodpovedalo modernému životnému štýlu a náročným požiadavkám dnešných zákazníkov.

Ohúri ťa nielen svojím majestátnym dizajnom s originálnymi detailmi, ale aj technickými parametrami. Bez akýchkoľvek obáv sa s ňou môžeš vydať aj na rodinnú dovolenku, keďže ponúka dojazd až 563 km. Do sedadla ťa zatlačí výkonom 282,6 kW a z 0 na 100 km/h zrýchli už za 5,3 sekundy. Maximálna rýchlosť je 200 km/h.

Zaujímavosť: Kia EV9 je vybavená technológiou ultrarýchleho nabíjania 800 V, vďaka ktorej za 15 minút narastie jej dojazd až o 239 km. Na nabíjačkách tak nebudeš tráviť zbytočne veľa času.

Kia EV9.
Kia EV9. Zdroj: Kia

Najrýchlejšia Kia histórie – model EV6 GT

Nestačí ti famózne zrýchlenie vlajkovej lode EV9? V ponuke Kia na teba čaká ešte jeden model, ktorý sa vyrovnáva známym superšportovým autám so spaľovacími motormi. Kia EV6 GT je vybavená dvoma elektrickými motormi a má výkon 430 kW, teda v prepočte až 585 koní. Z 0 na 100 km/h zrýchli už za 3,5 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 260 km/h.

Zaraďuje sa tak medzi najrýchlejšie elektromobily, aké si dnes môžeš kúpiť. Získa si ťa aj uhladeným dizajnom s charakteristickými krivkami, športovo ladeným interiérom s anatomicky tvarovanými sedadlami, ale aj ultrarýchlym nabíjaním a dojazdom až 424 km.

Zaujímavosť: Kia EV6 GT očarila svojím výkonom v prestížnej súťaži 2023 World Car Awards a vyhrala cenu „World Performance Car“. Jej výnimočné parametre pravidelne oceňujú odborníci z celého sveta.

Kia EV6 GT.
Kia EV6 GT. Zdroj: Kia

Štýlová a priestranná – taká je Kia Niro EV

V ponuke elektromobilov Kia žiari aj model Niro EV, ktorý sa medzi slovenskými zákazníkmi teší veľkej obľube. Zaujme svojím odvážnym dizajnom a kompaktnými vonkajšími rozmermi. Perfektne zapadne do mestskej premávky, no zároveň dýcha priestranným a vzdušným interiérom. Využiješ ho aj na dlhšie trasy či na diaľnici.

Na jeho palube nechýba množstvo komfortných prvkov a najmodernejších asistenčných systémov. Elektrický crossover ponúka dojazd až 463 km a s výkonom 150 kW zrýchli z 0 na 100 km/h už za 7,8 sekundy.

Zaujímavosť: Kia Niro EV môže byť vybavená aj systémom diaľkového ovládania pri parkovaní. Tlačidlami na kľúči vieš hýbať autom dopredu alebo dozadu, aj keď v ňom nikto nesedí.

Kia Niro.
Kia Niro. Zdroj: Kia

Lepšie raz zažiť ako trikrát čítať

Už ťa nebaví o najnovších elektromobiloch len čítať a chceš si ich konečne poriadne vyskúšať na vlastnej koži? Kia ti to umožní! Až do 14. 2. 2024 totiž prebieha roadshow Kia GO Electric Tour. Postupne má zastávky až v 25 mestách po celom Slovensku a u 29 rôznych autorizovaných predajcov.

V rámci Kia GO Electric Tour si môžeš bezplatne a naplno vyskúšať modely Kia EV9, Kia EV6 GT a Kia Niro Electric. Stačí si vybrať mesto a rezervovať termín na webe. Navyše bude spomedzi všetkých zaregistrovaných účastníkov vyžrebovaný jeden výherca, ktorý si model Kia EV9 odvezie domov na celý týždeň. Tak neváhaj a zaregistruj sa aj ty, kým sa neminú voľné miesta.

Viac o Kia GO Electric Tour

Kia.
Vyskúšajte model od Kia úplne zadarmo. Zdroj: Kia

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Kia.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame