Lacnejší, ale s reklamami: Netflix prináša nový typ predplatného

netflix logo

Netflix ťa môže vyjsť lacnejšie, no bez reklám to nepôjde (Zdroj: Unsplash/Thibault Penin)

#Sledovanie filmov a seriálov bez prerušenia reklamami je nepochybne jednou z hlavných výhod, ktoré streamovacie platformy ponúkajú. Po strate milióna predplatiteľov v rámci USA a Kanady však Netflix prichádza s novou formou predplatného, uvádza Variety. Diváci síce zaplatia menej, no sledovanie pre nich už nebude bez reklám.

Opäť bez Slovenska

Netflix oznámil spustenie základného predplatného s reklamami 13. októbra. K dispozícii bude od 3. novembra, zatiaľ však len v dvanástich krajinách. Slovensko medzi ne síce nepatrí, no Netflix plánuje túto formu predplatného postupne rozšíriť. Ak sa obávaš, že v rámci svojho základného predplatného sa ti začnú objavovať reklamy, môžeš byť pokojný. Jediná zmena, ku ktorej príde, je, že už aj pri základnom predplatnom budeš môcť svoje obľúbené seriály a filmy sledovať v HD kvalite.

V rámci nového predplatného by na hodinu vysielania malo pripadnúť 4 až 5 minút reklám. Tie sa budú zobrazovať tak, ako na začiatku, tak aj v priebehu programu. V porovnaní s ostatnými formami predplatného však reklamy nebudú jediným rozdielom. Pri predplatnom s reklamami nebude dostupná celá ponuka programov. Kvôli licenčným obmedzeniam nebudú mať diváci prístup k zhruba piatim až desiatim percentám titulov. Toto množstvo chce však Netflix postupne znižovať.

žena s ovládačom a popcornom
Okrem reklám sa predplatitelia dočkajú aj straty piatich až desiatich percent titulov (Zdroj: Unsplash/JESHOOTS.COM)

V decembri aj Disney+

Streamovacia platforma k rozhodnutiu spustiť formu predplatného s reklamami dospela po strate predplatiteľov v prvej polovici roka. Chcú tak osloviť aj tých zákazníkov, ktorí sú citliví najmä na cenu. Netflix tiež nebude jedinou platformou, ktorá ponúka možnosť lacnejšieho predplatného s reklamami. Podobný formát poskytuje napríklad služba Peacock a v decembri má rovnaká možnosť pribudnúť aj na Disney+.

Ceny nového predplatného sa v závislosti od krajiny mierne líšia. V rámci EU bude od novembra dostupné v štyroch krajinách, konkrétne v Španielsku a Taliansku za 5,49 eur, vo Francúzsku za 5,99 eur, no a v Nemecku za 4,99 eur.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Halloween na Netflixe: V októbri uvidíme jeden horor za druhým, zaujme miniséria s vrahom aj vojnový veľkofilm

Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, variety.com
Odporúčame