Netflix po úspešnej Formule nakrúti ďalší dokumentárny seriál: Tentokrát sa pozrieme do zákulisia Tour de France

Netflix nakrúca minisériu z Tour de France

Netflix nakrúca minisériu z Tour de France (Zdroj: Unsplash.com/Florian Schmetz)

#Aktuálne máš možnosť v televízii sledovať 109. ročník najznámejších cyklistických pretekov sveta – Tour de France. Aj tento rok sa cyklisti pozreli za hranice Francúzska, konkrétne do Dánska, kde sa štartovalo a aj do Švajčiarska. Pretekov sa tentokrát zúčastnil aj štáb Netflixu.

Le Tour sa oproti iným pretekom líši tým, že jazdci prejdú za 5 hodín 200 kilometrov. Ide o najzložitejší priamy prenos na svete. Napriek tomu je Tour tretím najsledovanejším športovým sviatkom roka – hneď po Olympiáde a Majstrovstvách sveta vo futbale. Tak, ako vznikla 10-dielna dokumentárna miniséria z prostredia Formule (ktorá už tento nakrúca 5. sériu), vznikne série aj z prostredia cyklistiky.


Sestra Sherlocka Holmesa sa opäť hlási o slovo: Enola Holmes 2 by mala vyjsť ešte tento rok


Podobný, ale predsa iný projekt

Na štart sa tento rok postavilo 22 tímov po 8 pretekárov. To nie je 20 jazdcov Formule, ale intenzívne spovedanie takmer dvoch stoviek jazdcov, ktorí sa delia na skupinu favoritov na celkové poradie, domestikov, šprintérov, vrchárov, mladých jazdcov do 25 rokov a najbojovnejších jazdcov. Pokryť všetky si bude vyžadovať pevnú režisérsku ruku a poriadne nervy.

Netflix je aktuálne na mieste pretekov a nakrúca všetko, čo sa dá. Aj keď je koncept seriálu rovnaký, v mnohom sa bude líšiť. Formula je mimoriadne akčná od začiatku do konca. Tour je skôr pomalý a taktický boj o každú sekundu. Zatiaľ čo vo Formule 1 sa získavajú body na celkové umiestnenie, na Tour sa ráta celkový čas strávený v sedle a jazdci si často siahnu až na dno svojich síl.

Prítomnosť Netflixu na Tour je aj kvôli svojej dĺžke veľmi ľahké prehliadnuť. Streamovací gigant využíva množstvo menších interných štábov, ktoré trávia čas s jednotlivými tímami a spovedajú ich po každej etape. Na prítomnosť si podľa všetkého zvykli aj samotní jazdci.

Sagan ako jedna z hviezd?

Najväčšími protagonistami budú zrejme rovnaké mená, aké zdobili preteky aj v rokoch 2020 a 2021 – teda adept na víťaza Pogačar, jeho dánsky rival Vingegaard, trojica jazdcov Ineosu, všestranný van Aert, ale zrejme aj Peter Sagan. Slovák stále drží rekord v počte získaných zelených dresov na Tour pre najlepšieho špirntéra. Celkovo ich má sedem.

Aj keď tento rok už súboj o svoj ôsmy zelený dres vzdal, počas prvého týždeň bol do boja aktívne zapojený, čo si musel všimnúť aj štáb Netflixu. Dokonca aj samotná francúzska réžia si ho v živom prenose často vyberá. To, akú úlohu zohrá Sagan v dokumente a ako bude celý seriál vyzerať, sa máme dozvedieť až v roku 2023, kedy prvá séria uzrie svetlo sveta.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, Netflix, cyclingnews.com
Odporúčame