Nespravodlivý súd? Young Thug čelí nezvyčajnému prístupu sudcu v rámci súdneho procesu

young thug

Kvíz o Young Thugovi (Zdroj: YouTube.com/Young Thug)

#Raper Young Thug, čelil súdu, ktorý sa začal 27. novembra 2023, a to hlavne kvôli jeho údajnému spojeniu s kriminálnym uličným gangom Young Slime Life (YSL). Úrady v Georgii obvinili Thuga z toho, že je jedným zo zakladateľov YSL, gangu s väzbami na celoštátny gang Bloods. Bol obvinený z účasti na gangovej činnosti a porušení zákona Georgie o zločinnom zoskupovaní.

Obžaloba tvrdila, že YSL, založený v roku 2012, sa podieľal na vraždách, streľbách, krádežiach áut a krádežiach. Ak by bol Young Thug uznávaný vinným podľa zákona RICO, hrozí mu až 120 rokov väzenia. Prípad si získal značnú pozornosť nielen kvôli svojmu prominentnému obvinenému, ale aj kvôli neštandardnému prístupu sudcu, ktorý mal prípad na starosti, sudcu Urala Glanvilla z okresu Fulton v štáte Georgia.

Sudca Glanville upútal pozornosť médií svojimi nezvyčajnými metódami na súde. Napríklad dal Young Thugovmu právnikovi Ericovi Johnsonovi za úlohu napísať 17-stranovú esej ako alternatívu k väzeniu alebo pokute za pohrdanie súdom. Esej s názvom „Význam profesionalizmu v právnej oblasti a zaobchádzanie s protistranami s úctou“ mala byť akademickou prácou s 10 primárnymi a 10 sekundárnymi zdrojmi, s termínom odovzdania do 28. apríla.

 

Okrem toho to nebola prvá nezvyčajná úloha v tomto prípade. Počas výberu poroty dostal jeden z porotcov, ktorý sa neobjavil na súde po predvolaní, úlohu napísať 30-stranovú esej o dôležitosti porotného konania, v štýle APA s 10 primárnymi a 10 sekundárnymi zdrojmi. Tento porotca, označený ako „Porotca 64“, tvrdil, že oznámil službe porotcov o svojich plánoch na pracovnú cestu do Dominikánskej republiky, ale sudca nebol spokojný. Tak ako právnici Young Thuga, aj ona musela vypracovať akademickú prácu, inak čelí väzeniu alebo pokute.

Tento prípad poukázal na používanie textov piesní ako dôkazu v trestných prípadoch, čo vyvolalo národnú diskusiu o kriminalizácii čierneho umenia. Dokumentárny film s názvom „Rap Trap: Hip Hop on Trial“ skúmal dôsledky tohto prípadu, diskutuje o vývoji hip-hopu, jeho historických nesprávnych interpretáciách a ďalších prípadoch, kde boli texty piesní použité na súde​

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Čerstvé novinky SAMERIKY: Fresh albumy, klipy, ale aj freestyle od Nicki Minaj

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame