Možno si ešte o nepo babies nepočul: Kto sú a prečo sa o nich toľko hovorí?

Zoe Kravitz

O nepo babies sa dnes často hovorí, no toto pomenovanie stále mnohí nepoznajú (Zdroj: Flickr/Gage Skidmore)

#Zoë Kravitz, Jaden Smith, či Maya Hawke. Čo majú tieto mená spoločné? Okrem toho, že sú úspešní, by sme ich všetkých mohli označiť pojmom nepo babies. Tento pojem v posledných týždňoch rezonuje nielen na TikToku, ale aj v ďalších médiách. Ak si ale o nepo babies doteraz nepočul alebo presne nevieš, čo toto pomenovanie znamená, čítaj ďalej.

Nelichotivé pomenovanie

Nepo babies, alebo nepotism babies je pomerne nový výraz, ktorý označuje slávne deti slávnych rodičov. Vychádza zo slova nepotizmus, čo znamená rodinkárstvo. Nejde teda o práve lichotivé pomenovanie. Naznačuje totiž, že mnohí za svoj úspech vďačia nie talentu, ale skrátka tomu, do akej rodiny sa narodili.

Popularitu tomuto slovnému spojeniu prinieslo aj decembrové vydanie New York Magazine. Na jeho titulnej stránke bola fotomontáž viacerých známych tvárí, ktoré sa nachádzali v kolískach.

 „Má oči po mame. A aj agenta,“ znel titulok.

Známe deti známych rodičov

Súčasťou magazínu je tiež rozsiahli článok o tom, o koľko to majú deti slávnych rodičov v showbiznise jednoduchšie a koľko osobností za svoju slávu vďačí práve rodinným vzťahom. Nepo babies sa však bránia. Podľa väčšiny z nich totiž úspešní rodičia nestačia a na svojej kariére musia pracovať tak, ako ktokoľvek iný.

Medzi kritikmi New York Magazine ale nie sú len vychádzajúce hviezdy. Svoj názor medzi inými vyjadrila aj Jamie Lee Curtis, ktorú môžeš poznať napríklad z kultového Halloweenu. Herečka samu seba označila za originálnu nepo baby, nakoľko je dcérou na Oscara nominovaných hercov Janet Leigh a Tonyho Curtisa.

 „Jediným účelom súčasnej debaty o nepo babies je očierňovať, zhadzovať a ubližovať.“

„Je pozoruhodné, ako rýchlo dokážeme robiť závery o tom, že len preto, že niekto je príbuzným niekoho slávneho, nemá talent. Sama som prišla na to, že to skrátka nie je pravda.“ napísala herečka na Instagrame.

Rodinný biznis

Voči článku sa vyhradila napríklad aj nevlastná mladšia sestra modelky Kate Moss, Lottie, či Eve Hewson, dcéra frontmana U2, Bona. Tá tiež podotkla, že riaditeľka New York Magazine je vlastne takisto nepo baby, keďže jej otec magazín kúpil v roku 2004.

Zoe Krawitz za v nedávnom rozhovore priznala, že to, že jej ku úspechu dopomohli aj známi rodičia, ju zneisťuje. Ako však dodala, na tom, že deti pokračujú v stopách svojich rodičov, nie je nič nezvyčajné.

„Je normálne, že sa ľudia venujú rodinnému biznisu. Veď na základe toho vznikli aj priezviská. Ak bol niekto kováč, rodina bola Kováčovci.“


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame