Pekný bizár, chúďa dievča kýcha celý deň: To fakt nechceš

Jej telo ju svojvoľne núti kýchať a ona to nedokáže zastaviť (Zdroj: Freepik/diana.grytsku)

#Kýchanie nie je nič príjemné. Najmä ak sa ti to deje niekoľko minút nonstop. Vieš si však predstaviť, že by si kýchal pokojne aj 12-tisíc krát za deň? To je prípad mladej dievčiny z Texasu, ktorá tento proces nedokáže zastaviť dokonca ani počas spánku.

Bizarný zdravotný problém

Študentka Katelyn sa počas dňa často dostáva do nezávideniahodnej situácie. Jej telo ju svojvoľne núti kýchať a ona to nedokáže zastaviť. V bežnom živote ju to, prirodzene, obmedzuje. Musí byť stále v strehu, pretože nikdy nevie, kedy príde znovu, dokonca aj počas spánku.

Začalo to v jej skorej puberte, pravidelne na hodinách klarinetu. Ako uvádza Ladbible, dievčina sa najprv domnievala, že jej niečo spôsobuje alergickú reakciu. Podráždenie nosa však neodchádzalo…

12-tisíc krát za deň

Začalo to úplne nevinne. Spočiatku boli intervaly kýchania len okolo 15 minút. Neskôr sa predlžovali, čo ju absolútne obmedzilo v bežnom fungovaní.

Frekvencia kýchania je u Katelyn naozaj nezvyčajná. Jej stav sa postupne zhoršuje – podľa zdroju kýchne pokojne aj 20 krát za minútu, čo vychádza na 12-tisíc kýchnutí za jediný deň! „Spočiatku to bolo zopár kýchnutí, no občas kýchnem aj 30 krát, kým idem spať,“ uviedla Katelyn.

„Nemôže chodiť do školy, ani sa ničomu normálne venovať. Nevie sa normálne najesť, ani napiť… Ovplyvňuje to úplne všetko,“ povedala zdrvená mama slečny.

Čo na to lekári?

Houstonskí pediatri sa snažili prísť na to, čo tento netradičný jav spôsobuje. Avšak, sami boli prekvapení. Rodičia s dievčaťom absolvovali už 6 rôznych lekárskych vyšetrení, ktoré vylúčili akúkoľvek alergiu či prítomnosť vírusu.

Rodičia sa však nevzdávajú a snažia sa nájsť príčinu problému, ktorý ničí kvalitu života ich dospievajúcej dcére.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kuriózny prípad malého chlapca: Jedol iba lupienky a čokoládu, od závislosti mu pomohla nezvyčajná metóda

Stav, s ktorým jej nevedia pomôcť

Otec dievčaťa je na pokraji svojich možností. Spomenul „epizódu kýchania“, ktorá trvala 45 minút bez prestávky. Podľa Guinnessových rekordov najdlhšie kýchanie trvalo 976 dní – môžeš si predstaviť paniku, ktorú rodina po tomto zistení prežila.

„Párkrát kričala bolesťou a jediné, čo môžem v tej chvíli urobiť, je, že ju budem držať pevne v náručí a čakať, kým pôjde spať,“ uviedol jej otec.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame