Nedeľa v archíve: Hviezdy súčasnej scény pred 18 rokmi. Ako vyzerali akcie v roku 2002?

Slovenská rapová scéna sa formuje už naozaj dlhé roky. Čas letí rýchlo, aj keď sa to niekedy nezdá a z niektorých mladých teenagerov, ktorí sa venovali v tej dobe nie až tak mainstreamovej kultúre, sú dnes hviezdy.

Iste, niektorí to v hudbe dotiahli ďaleko, iní sa jej venujú „rekreačne“, ďalší zas v živote našli iné veci, ktoré ich napĺňajú a v tomto priemysle sa už neangažujú vôbec. Všetkým ľudom, ktorí stále pri zrode hip-hopu na Slovensku však ide veľké ďakujem a týmto článkom by sme aj mladším ročníkom chceli ukázať, ako to kedysi vyzeralo na akciách, ako vyzerali ich obľúbení interpreti a ako sa vlastne naša scéna začínala formovať. U starších zase určite rozprúdime mierne nostalgickú náladu za časmi, ktoré sú už dávno minulé.

Pravdou je, že rap a celkovo hip-hopová kultúra v tej dobe ešte ani zďaleka nebola tak populárna, ako je tomu dnes. Práve naopak, často sa na to pozeralo cez prsty a ani samotní interpreti a ľudia, ktorí boli v hip-hope zainteresovaní netušili, že sa z hip-hopu mohol stať doslova mainstreamový žáner.

Zároveň by sme chceli podotknúť, že článok vznikol vďaka starej facebookovej stránke Hip-Hop.sk, na ktorej sa zachovalo ešte pár fotografií.

Otis (vtedy Kardinál Korec) a Vec

Viktor Hazard 

Dnes už legendárny Kontrafakt

Mladé ucho Čistychov (dnes Čis T)

Moloch Vlavo je naozaj vľavo

DJ Spinhandz

Miky Mora

 

 

Cigo a Majk Spirit. Viete, ako si hovorili vtedy?

Vec a Rytmus na akcii Toto Je Hip-Hop

Opaka bez problémov spoznáte dodnes

Šéf portálu Hip-Hop.sk Lumir

Anysa by mali spoznať aj mladší fanúšikovia

Už legendárna fotka – Separ a Dame

DNA a Čistychov

A na záver … 🙂

Pre viac fotiek klikni sem.

Tak čo? Svoje pocity s nami určite zdieľaj v komentároch.

Odporúčame