Nech nie sú lieky vašou prvou voľbou

pixabay.com

Veľa ľudí má z ochorenia veľký strach. Koniec koncov je to nepríjemná zmena a stav organizmu, ktoré sú sprevádzané bolesťou. Lenže v niektorých situáciách sa chorobe jednoducho nedá vyhnúť a tak nás veľmi rýchlo zasiahne škodlivý vírus. V zimnom období to platí dvojnásobne, pretože sa neustále menia teploty vonkajšieho vzduchu a šírenie chrípky alebo nachladnutia má ideálne podmienky. Potom človeku neostáva nič iné iba siahnuť po najúčinnejšom lieku, ktorý mu ponúka nejedna reklama.

Lieky majú aj svoje pozitívne účinky, predsa len si s niektorými vecami príroda tak ľahko a sama neporadí. Lenže v minulosti nemali naši predkovia také možnosti a jednoducho sa museli spoliehať na dostupný kmín a iné prírodné účinky rastlín. V mnohých prípadoch používali zdravý sedliacky rozum a nič ich to pritom nestálo.

tee-1680885_1280
pixabay.com

Na lieky je vždy čas

Pokiaľ vás teda prepadla nejaká viróza, vyskúšajte osvedčené recepty našich starých mám. V súčasnosti je to veľký hit, orientovať sa na prírodné produkty, ktoré nás v konečnom dôsledku udržujú v dobrej forme. Začnite šálkou sypaného čaju a postupne tento krok opakujte. Ak je choroba na vzostupe, zabaľte sa do deky a vypoťte zo seba všetky škodliviny. V mnohých prípadoch vie pomôcť aj klasický vývar, ktorý vám mama určite rada uvarí. Lieky sú umelo vyrobené chemické látky, ktoré v dlhodobom užívaní naozaj ničia žalúdok. Na ten vám potom najlepšie pomôže pestrec.

Aj bylinkový čaj pomôže

Na vypotenie najlepšie zaúčinkuje čaj z čiernej bazy či kamiliek. Na uvoľnenie hlienov je dobrý skorocel, materina dúška a tymián. Na vykašliavanie je ideálny hrnček feniklového čaju a taký šípkový čaj je nadupaný extra dávkou vitamínu C. Čo viac vám môže chýbať pri liečbe, ak to nie sú tieto prírodné tablety. Možno by v mnohých prípadoch neuškodilo, keby boli tieto bylinky na predpis a ich užívanie tak získalo svoj význam. Ľudia to zrejme potrebujú počuť priamo od lekára. Popri tom všetkom nemusíte mať obavu ani o svoje zuby, jemný povlak z čaju ľahko odstránite bieliacim pásikom, ktorý si jednoducho aplikujete na obe časti chrupu. Vidíte, že to ide aj bez liekov, len to treba vyskúšať.

Zdroj: PR článok
Odporúčame