Chýbajú ti párty s kamošmi? Máme pre teba výber tanečných videí, vďaka ktorým sa naučíš nové kroky

žena tancujúca so slúchadlami

Kým príde čas na poriadnu párty v meste, využi karanténu a zlepši svoje pohyby (Zdroj: Freepik)

#Na najbližšiu dobu to s nejakými žúrmi nevyzerá veľmi ružovo, no ty toto obdobie môžeš využiť na seba rozvoj. Či už budeš čítať motivačné knihy, písať básne, maľovať alebo sa učiť hrať na hudobný nástroj, všetky tieto činnosti sú pre teba len a len prospešné. Medzi na patrí aj aj tanec.

Pokiaľ nepatríš medzi tanečníkov, ktorí na párty pútajú obdivné pohľady, skús zlepšeniu svojich pohybov venovať čas v období, kedy sa aj tak žiadne akcie nedejú. Tieto typy tancov ľahko zvládneš podľa tutoriálov na Youtube. Pusti si hudbu a poriadne sa odviaž!

Neoswing

Hovorí si JustSomeMotion a patrí medzi špičkových nemeckých tanečníkov. Veril by si však, že tancovať sa naučil úplne sám? Podarilo sa mu to vďaka Youtube tutoriálom. Neoswing na prvý pohľad možno vyzerá pre niekoho ťažko, no užiješ si pri ňom nesmierne veľa zábavy. A možno začneš počúvať aj celkom iný druh hudby, electroswing.

Shuffle

Jeden z najobľúbenejších moderných tancov tejto doby. Shuffle je o niečo jednoduchší ako neoswing, no rozhodne sa pri ňom zapotíš. Základom je naučiť sa niekoľko krokov, ktoré budeš opakovať do zbláznenia. Na internete existuje množstvo tutoriálov, stačí si vybrať taký, ktorý ti sadne.

Jumpstyle

Ak miluješ hardstyle, jumpstyle určite poznáš tiež. Je určený najmä pre tento typ hudby. Najskôr začni v polohe, keď máš pravú nohu pevne na zemi a ľavú nohu vo vzduchu. Rýchlo vyskoč, pričom dopadneš na zem ľavou nohou a dostúpiš pravou. Opäť existuje veľa krokov, no základ je v podstate ten istý – robíš výskoky a nohy otáčaš vo vzduchu.

Latino

Je sexi a plné vášne. Na latino tance však nemusíš chodiť len do tanečnej školy. Naučíš sa ich jednoducho sama doma. Základom je, aby si hýbala bokmi a plecami. Nezabudni pridať ruky a, samozrejme, to najdôležitejšie – boky. Krokov je v latine veľmi veľa, no v karanténe máš dosť času na to, aby si sa ich naučila.

Reggaeton

Tento štýl je trochu náročnejší a v nejakej tanečnej škole by si sa ho naučil raz – dva, no podľa video návodu to určite zvládneš tiež. Reggaetone sa zvyčajne tancuje v páre, no zvládneš to aj osamote. Opäť, zo začiatku hýbeš bokmi zo strany na stranu, hrudníkom zo strany na stranu a plecami dopredu dozadu. Najdôležitejšie je zapojiť panvu a boky, na tomto princípe stojí celý reggaeton.

Zdroj: youtube.com
Odporúčame