Naše tipy na víkend #9: Vyzvi priateľov na partičku šachu a vráť sa ku starej filmovej klasike

tipy na víkend

Tipy na tento víkend si nevyžadujú pekné počasie (Zdroj: GettyImages)

#Jedným z mála športov, ktoré sa dá vykonávať aj cez internet, je šach. Ledva poznáš pravidlá a nehral si ho už celú večnosť? Vôbec nevadí! Medzi tvojimi priateľmi sa určite nájde niekto, kto je na tom podobne. Zmerať si s ním sily a popritom vymeniť svoju dámu za tú jeho sa dá aj efektívnejšie, ako ísť do Zámeny manželiek. O nielen tejto rade na kvalitne strávený víkend sa môžeš dočítať v ďalšej časti série Naše tipy na víkend.

Trápenie mozgových buniek

Ak vyhľadávaš gymnastiku mozgu, pri ktorej sa nemusíš drviť naspamäť poučky, čítať encyklopédie alebo sledovať vedomostné súťaže, šach je ideálnou voľbou. Nájsť si vhodného sparingpartnera medzi priateľmi alebo náhodnými ľuďmi rovnakej výkonnostnej úrovne sa dá zvládnuť. Najznámejší portál chess.com vyhľadá do pár sekúnd primeraného súpera a hneď môžeš ísť na vec.

Nie si v šachu úplne doma, no rád by si to zmenil? Na YouTube nájdeš mnoho kanálov, ktoré ponúkajú videolekcie pre všetky výkonnostné skupiny. Kanál Šachová Akadémia sprostredkúva veľké množstvo užitočného materiálu pre šachových analfabetov až po hráčov s titulom pred menom. Tvoje chápanie tejto hry pôjde s každou jednou lekciou nahor a zlepšenie bude viditeľné prakticky okamžite.

Pre tých, ktorým príde šach až príliš komplikovaný, vznikli iné doskové hry. Jednoduchšou hrou na rovnakej podložke je dáma. Väčšinu z nás ju učili hrať rodičia alebo starí rodičia. Pre niektorých to môže byť celá večnosť, čo naposledy oprášili armádu pešiakov meniacich sa na hodnotné dámy. Skvelou spomienkou na detstvo alebo spôsob, akým si spríjemniť čas nenáročnou aktivitou, je nepochybne práve táto doskovka.

Dáma je skvelou alternatívou šachu (Zdroj: Youtube/filip kareta)

Dostane ponuku, aká sa neodmieta

Máloktorý mladý človek vôbec tuší, že táto legendárna hláška pochádza z filmu Krstný otec. Ten patrí podľa mnohých svetových rebríčkov na 1. priečku najlepších mafiánskych filmov. Kinematografický skvost zo 70. rokov minulého storočia by si si nemal nechať ujsť. Ak si váhal, či ti stojí za to stráviť pri ňom necelých 180 minút, buď si istý, že áno. Málokedy sa stáva, že sa úspešným filmom podarí zopakovať senzáciu a ešte dokonca dvakrát. Ďalšie 2 pokračovania tohto unikátu jednoznačne stoja za pozretie.

Milovníci Clinta Eastwooda a westernu všeobecne nemohli film Dobrý, Zlý a Škaredý prehliadnuť. Sú filmy, ktoré môžeš vidieť aj stokrát a vždy si z nich zoberieš niečo iné. Taliansko-americkú westernovku môžeme medzi nich radiť s pokojným svedomím. Je to už dlho, čo si ho naposledy pozeral, alebo si ho dokonca ešte nevidel? Neváhaj, tento víkend je pre to ideálna príležitosť.

Plagát filmu Dobrý, zlý a škaredý
Dobrý, zlý a škaredý sú skvelou víkendovkou (Zdroj: imdb.com)

Pri skôr tých drsnejších filmoch ešte zostaneme a zo starej klasiky sa nesmie vynechať film Terminátor. Rola, ktorá urobila z rakúskeho kulturistu Arnolda Schwarzeneggera svetovú hviezdu, je ikonou akčných filmov. Veľká skupina divákov považuje Terminátora za jeden z minima filmov, ktorých pokračovanie bolo lepšie ako 1. vydanie. Pozri si obe geniálne diela režiséra Jamesa Camerona a urob si vlastný názor.

Daj šancu MMA eventu

Bojové umenia zápasia s obrovským odporom zo strany širokej skupiny divákov. Často preto, že ani neodstali šancu ukázať ich krásu a veľký charakter. Za posledných 5 rokov na Slovensku vyrástla obrovská skupina ľudí, ktorí začali sledovať MMA. Začiatky boli ťažké, ale zahodiť predsudky a dať šancu niečomu novému neskôr neoľutovali.

Každý víkend sa organizuje galavečer UFC, kde zápasia najlepší bojovníci sveta. Pod striktnými pravidlami, drobnohľadom rozhodcu a prísnej disciplinárnej komisie. Turnaje sa vysielajú v noci, no na internete nie je problém nájsť si záznamy. Ak si odporca násilia alebo bitiek, neznamená to automaticky, že ťa bojové umenia nemôžu baviť.

Za zhliadnutie stojí turnaj UFC 253, ktorý bol pre slovenské MMA zlomový, keďže si na ňom odbil svoj debut v UFC Lajoš Klein.


Čo hovoríš na naše tipy na víkend? O svoj názor sa môžeš s nami podeliť dole v komentároch.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame