Naše tipy na víkend #8: Kamoši ťa budú s týmto plánom milovať!

The smile people hold hands near the bonfire. night time

#Víkend je opäť za rohom a dnes vytiahnem esá na super aktivity z rukávu ja. Volám sa Soňa a odkedy som editorkou hashtagu, musela som sa naučiť lepšiemu time managementu, pretože moje druhé – neslávne meno je prokrastinácia. Možnosť rozložiť si povinnosti na ľubovoľný deň je super, no práca rozkúskovaná v celom týždni je menej super. Nakoniec som sa poučila a som živým dôkazom toho, že človek sa prispôsobí všetkému. Na víkend sa preto vždy neskutočne teším a snažím sa z neho vytĺcť naozaj 120 %. Poď sa pozrieť, aký program by som ti odporučila ja.

Vytiahni bike a priprav kamošom prekvapenie

Myslím, že v každej partii je človek, ktorý stále niečo vymýšľa, plánuje a ťaha ľudí von. Hádaš správne, v našej som to ja.  Pravdou je, že všetci chcú spravidla NIEČO robiť, no väčšinou nie je toho, kto by vymyslel ČO. Preto mám pre teba ultimátny tip, ktorým si získaš plusové body celej partie – naplánuj trasu na bicykli. Počkaj počkaj, nescrolluj ďalej, ak nie si športový nadšenec – nemusí ísť o trasu a.k.a Redbull downhill race. Jednoducho si zapni mapy.cz a ideš. Vyhľadávanie tam zvládne skutočne hocikto:

  • nájdi si oblasť, kde bývaš
  • prepni na plánovanie
  • zaškrtni medzi ikonami cyklistu 
  • prepni si mapu na turistickú

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mapy.cz (@mapy_cz)

Pri zoome uvidíš ružovou znázornené cyklotrasy. Pre tých akčnejších je tu aj možnosť svoju trasu si vyskladať klasickým pridávaním bodov na mapu. Zobrazí sa ti vzdialenosť, prevýšenie aj odhadované trvanie. Už len stačí rozhodnúť sa, kam pôjdete a pekná sobota je pred vami.

Tip: Ak nepatríte medzi aktívnych športovcov, neprežeň to so vzdialenosťou, na ďalší výlet inak pôjdeš sám. Ak bicykle nemáte, priprav trasu na pešo, určite objavíš vo svojom okolí miesta, ktoré si ešte nevidel. 

Láska ide cez žalúdok

Je to už raz tak a kto tvrdí, že nie, jednoducho klame. Bodka. Ak chceš, aby ťa tvoji kamoši ľúbili, čerešničkou po výkone bude určite opekačka. Po výdatnom bike tripe, turistike či prechádzke vám určite vyhladne. Možno už tušíš, že ti neporadím zorganizovať ju doma alebo na dvore, ale pekne v prírode.

Ak nevieš, kam by sa dalo ísť, opýtaj sa rodičov alebo známych, ohnisiek v prírode je mnoho. Potom stačí len jedno – ohlásiť miesto kedy a kde sa stretnete, urobiť rýchly nákup, zobrať teplé veci a založiť oheň. Verím, že s tým problém nebude, ale predsa len – dobrá rada nad zlato, nezabudnite si zápalky a papier. Je len málo vecí, ktoré vedia krajšie zakončiť deň, ako sedenie s kamošmi pri ohni s dobrým jedlom v žalúdku.

Tip: Ohnisko majte vždy obložené kameňmi, nestane sa tak, že by sa oheň rozšíril. Keď budete odchádzať, vezmite si všetky smeti a skontrolujte či je vyhasnuté. Nechcete predsa spôsobiť požiar.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Soňa Čermáková (@girls_ventures)

Za dobrý skutok dobrý pocit

Ak si sa nenašiel ani v jednej aktivite a uprednostňuješ skôr easy peasy pohodový víkend s kratšou prechádzkou, tento tip je šitý pre teba. Som milovník prírody (you don’t say) a keď chodím na výlet alebo len tak do lesa, vždy mi trhá srdce z množstva odpadkov, ktoré tam ľudia nechávajú. Preto je mojím ďalším tipom nasledovné. Na najbližšiu prechádzku si so sebou zober vrece na odpadky a ochranné rukavice a vyzbieraj na svojej trase, koľko vládzeš. Ver mi, je to perfektný pocit a nemalá inšpirácia pre tvoje okolie.

N & chill

Je nedeľa večer a po aktívnom víkende si zaslúžiš chvíľu ničnerobenia. Som fanúšikom minisérií, ktoré väčšinou pozriem na jeden hlt. O niečo dlhšou, desaťdielnou sériou ma zaujal The Alienist. Nie, nemá to nič spoločné s mimozemšťanmi.

Ide o príbeh zasadený do New Yorku na prelome 19. a 20. storočia. Spoločnosť pozná bohatých a chudobných, stredná vrstva neexistuje. V špinavých uliciach veľkomesta sa začnú diať brutálne vraždy mladých chlapcov, ktorí si kvôli prežitiu zarábajú prostitúciou. Polícia je skorumpovaná a jediní, komu zjavne záleží na osude týchto chlapcov, je náhodou spojená trojica, ktorá sa púšťa do pátrania. Výborné.

 

Hlavne veselo

Mojím úplne posledným tipom, týkajúcim sa nielen tohto víkendu, ale aj mnohých iných dní, bude toto. Trávte svoj čas vonku, v prírode, sedením na lavičkách, pri vode a s ľuďmi, na ktorých vám záleží. Hovorte im komplimenty a darujte im svoj čas a zážitky. Sú to tie najlepšie investície, ktoré sa vracajú aj s úrokmi.

Ako sa ti pozdávajú tipy na tento víkend? Napíš nám, čo ideš robiť ty do komentáru!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame