Túžite po dokonalom zážitku? Pozri sa na tie najzaujímavejšie miesta na svete, jedno z nich je hneď u našich susedov

Najzaujímavejšie miesta na svete, jedno z nich je u susedov.

Najzaujímavejšie miesta na svete, jedno z nich je u susedov. (Zdroj: Unsplash.com/Maksym Harbar)

#Rozmýšľal si už nad tým, ktorú krajinu by si chcel navštíviť na budúci rok? Respektíve, kam by si chcel na dovolenku? Pozri sa na tie najzaujímavejšie miesta na svete. Jedno z nich je hneď u našich susedov.

Zoznam najazujímavejších miest zverejnil magazín National Geographic. Niektoré destinácie sú skutočne úžasné.

1. Belize

Miluješ prírodu? Potom je práve Belize pre teba tou správnou voľbou. Ochranári tu bojujú za zachovanie jedného z najväčších tropických pralesov v Amerike. Vo voľnej prírode tu totiž žije množstvo ohrozených živočíchov. Ak teda miluješ dobrodružstvo a objavovanie nových zaujímavých destinácií, tak potom práve toto miesto je ako stvorené pre teba.

Belize (Zdroj: Unsplash.com/Weston Penner)

2. Palau

Si človek, ktorý zbožňuje adranalín a na svojom jedinečnom výlete sa rozhodne nechce nudiť? Tak toto miesto je ako stvorené pre teba. Neváhaj a príď si vychutnať jedinečnú atrakciu, a to plávanie so žralokmi. Okrem toho však môžeš vidieť aj medúzy či obrovské mušle. Príď si vychutnať podmorský svet.

Palau (Zdroj: Unsplash.com/ Massimo Virgilio)

3. Rieka Seina ( Francúzsko )

Ak si však chceš skôr vychutnať bicyklovanie, potom nezabudni na Francúzsko. Minulý rok tu totiž otvorili novú cyklotrasu La Seine à Vélo, ktorá je dlhá až 420 metrov. Nejde však o obyčajnú cyklotrasu. Prevedie vás hneď niekoľkými nádhernými miestami začínajúc Parížom a končiac Normanským ostrovom. Vidieť však môžeš aj rodný dom Clauda Moneta alebo pouličné umenie v parížskom kanály.

Rieka Seina
Rieka Seina (Zdroj: Unsplash.com/Alejandro Lopez)

4. Hora Jingmai ( Čína )

Toto jedinečné územie sa už budúci rok má zaradiť medzi svetové dedičtvá UNESCO. Pokiaľ pôjdeš navštíviť túto horu, jednoznačne ťa očaria najväčšie čajové plantáže, pričom najstaršia z nich má neuveriteľných 1 400 rokov.

Čajové plantáže.
Čajové plantáže. (Zdroj: Unsplash.com/Hariyanto KTM)

5 Łódź ( Poľsko )

Ak ale nechceš cestovať ďaleko, zaujímavé miesto nájdeš aj u našich susedov v Poľsku. Toto mesto bolo v roku 2017, vďaka svojej bohatej filmovej kultúre, zaradené do zoznamu UNESCO ako mesto filmu. V meste tiež dbajú na svoj zelený imidž, a preto niektorým bývalým priemyselným továrňam povedali zbohom. Nahradili ich prekrásne parky. Ak teda miluješ prírodu, rozhodne zavítaj k našim susedom.

Najzaujímavejšie miesta na svete, jedno z nich je u susedov.
Najzaujímavejšie miesta na svete, jedno z nich je u susedov. (Zdroj: Unsplash.com/Maksym Harbar)
Zdroj: hashtag.sk, nationalgeographic.com
Odporúčame