Pozri sa na najšťastnejšie krajiny sveta: Neuveriteľné! Slovensko sa tento rok umiestnilo skutočne vysoko

Najšťastnejšie krajiny sveta: Neuveríš, kde je Slovensko.

Najšťastnejšie krajiny sveta: Neuveríš, kde je Slovensko. (Zdroj: Unsplash.com/ Martin Katler)

#Zaujímalo vás niekedy, v ktorej krajine by ste boli najšťastnejší? Alebo kde by ste chceli žiť? Odborníci prišli so zaujímavým rebríčkom, ktorý určuje najšťastnejšie krajiny sveta. Neuveríš, kde sa umiestnilo Slovensko.

To či sú ľudia v krajine šťastní závisí od viacerých faktorov. Odborníci zohľadňovali finančnú stabilitu obyvateľov, prístup ku zdravotnej starostlivosti, dĺžku života obyvateľov ale aj slobodu. Okrem toho však tento rok brali do úvahy aj vskutku zaujímavé kritérium.

Umiestnenie v rebríčku tento rok ovplyvnilo aj to, aké účinky mala pandémia koronavírusu na kvalitu života ľudí v krajine. Zohľadnili teda duševné zdravie, sociálne interakcie, ale aj zamestnanosť a reakciu vlády na pandémiu.

1. Fínsko

Prvé miesto si v tomto rebríčku vyslúžilo jedno z najchladnejších miest na svete. Napriek tomu sa však táto krajina umiestnila na prvom mieste a ľudia sú tam zrejme skutočne šťastní. Krajina má nie len dobrú sociálnu podporu či ľudia sa tu dožívajú skutočne dlho, ale svojim obyvateľom ponúka krásnu prírodu a veľké lyžiarske strediská na rekreáciu.

Fínsko. (Zdroj: Unsplash.com/
Tapio Haaja)

2. Island

Tento ostrovský štát milujú nie len jeho obyvatelia, ale aj turisti, ktorí obdivujú ich gejzíry či vodopády. Aj vďaka veľkému turizmu sa tak táto krajina stala jedným z najšťastnejších miest na život.

Island. (Zdroj: Unsplash.com/Tom Winckels)

3. Dánsko

Medzi top trojku sa samozrejme dostala aj jedna z našich krásnych škandinávskych krajín, a to práve Dánsko.Ohúriť vás môže hlavné mesto Kodaň, ale aj ďalšie prekrásne prístavné mestá.

Dánsko. (Zdroj: Unsplash.com/ Steffen Muldbjerg)

4. Švajčiarsko

Kto by nepoznal veľmi kvalitnú švajčiarku čokoládu? Niet sa teda čomu diviť, že táto krajina sa umiestnila medzi top päťku. Avšak nie je to len kvôli endorfínu, ktorý obsahuje táto pochutina. V tejto krajine môžeš nájsť množstvo lyžiarskych stredísk, najkrajšie hory na svete alebo turistické chodníky. Okrem iného má krajina aj vysoké HDP a svojim obyvateľom ponúka finančnú istotu.

Švajčiarsko. (Zdroj: Unsplash.com/Tim Trad)

5. Holandsko

Ďalšou krajinou, ktorá si vyslúžila miesto v tomto rebríčku je Holandsko. Nielenže mnohých ohúri svojou prírodou či prekrásnymi plantážami tulipánov. Okrem toho tu ľudia preferujú zdravý životný štýl a aj preto tu ľuďom vybudovali veľké cyklistické cesty. Táto krajina priťahuje množstvo turistov každý rok. Niet sa preto čomu diviť, že obyvatelia sú tam skutočne šťastní.

Holandsko. (Zdroj: Unsplash.com/Tobias Kordt)

6. Švédsko

K týmto krajinám sa okrem ďalších pripája aj Švédsko, ktoré má množstvo prekrásnych ostrovov. Okrem ich prístupu k prírode sa tešia aj sociálnej podpore od štátu, užívajú si dostatok slobody a dožívajú sa vysokého veku.

Švédsko. (Zdroj:Unsplash.com/Inès d’Anselme)

7. Nemecko

Asi najviac v tomto rebríčku postúpilo Nemecko. Kým v roku 2020 dosiahlo úctihodné 17. miesto. Tentokrát je už v top 10 najšťastnejších miest na svete.

Nemecko. (Zdroj: Unsplash.com/Rachel Davis)

8. Nórsko

Nórsko, krajina známa najmä vďaka Vikingov, začila po minulé roky mierny prepad. Napriek tomu sa však zaslúžene dostalo do thoto rebríčka.

Nórsko. (Zdroj: Unsplash.com/John O’Nolan)

9. Nový Zéland

Táto krajina je jedinou krajinou v top 10, ktorá nie je z Európy. Obyvatelia tejto krajiny nezaháľajú a neustále sa posúvajú vpred. Okrem toho štát ľuďom ponúka pomerne silný a stabilný systém sociálnej podpory.

Nový Zéland. (Zdroj: Unsplash.com/
Aaron Sebastian)

10. Rakúsko

Na poslednom mieste v top 10 sa umiestnili naši susedia. Turistov si táto krajina priláka prekrásnou prírodou či svojim hlavným mestom Viedeň. Okrem toho však obyvateľom prináša množstvo výhod a ľudia sa tam dožívajú vysokého veku.

Rakúsko. (Zdroj: Unsplash.com/Hasmik Ghazaryan Olson)

Slovensko sa tento rok tiež umiestnilo na krásnej priečke. Ide o 22 njašťastnejšiu krajinu na svete z 95.

Zdroj: hashtag.sk,travelandleisure.com
Odporúčame