Neumýval sa neuveriteľných 60 rokov : Tento muž bol historicky najšpinavším človekom na svete

Muž menom Amou Haji sa neumýval viac ako polstoročie (Zdroj: Unsplash/Stormseeker)

#Ak si myslíš, že to, že sa nebudeš dôkladne a hlavne pravidelne umývať, bude mať vplyv na dĺžku tvojho života, nemusí to tak úplne byť. Zdravší zrejme nebudeš, no ak by si sa neumýval aj niekoľko rokov, mal by si vedieť, že minulý rok zomrel človek, ktorý sa neumýval neuveriteľných 60 rokov. Volal sa Amou Haji, v čase smrti mal 94 rokov a mnohí ho označujú za najšpinavšieho muža na svete.

Skutočne netypický životný štýl

O Amou Hajim je známe, že sa vodou a akoukoľvek drogériou neumýval celých 6 dekád. Žil v murovanej chatrči kdesi v Iráne, ktorú mu ale museli postaviť miestni, zjavne znepokojení mužovým životom. No a jeho životný štýl bol netypický takmer rovnako, ako jeho hygienické návyky. Počas dňa vypil takmer 6 litrov vody a dikobrazie mäso bolo jeho vyslovene obľúbeným jedlom. Taktiež rád fajčil, známa je fotografia, na ktorej fajčí naraz niekoľko cigariet. Miloval aj svoju fajku, ktorú si však napĺňal zvieracími exkrementmi.

O mužovi sa vravelo, že je nadmieru neochotný podrobiť sa hygienickým návykom bežných ľudí. Ako sám údajne uviedol, za jeho negatívnym postojom k umývaniu stojí „emocionálna porážka“ prežitá v detstve. Nie dlho pred jeho smrťou sa však miestnym predsa len podarilo Amoua prehovoriť k tomu, aby sa umyl. Muž veril, že práve umytie tela by mu mohlo priviesť chorobu. Krátko na to vraj skutočne ochorel a o pár mesiacov neskôr zomrel.

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa MODERNNOTORIETY (@modernnotoriety)

Extrémne ojedinelá fóbia

Roky neumývania sa mali za následok to, že jeho koža bola pokrytá sadzou, špinou a chlpmi. Ako si môžeš všimnúť na fotografiách muža, svoju vlasy si predsa len upravoval. Nepoužíval však pri tom, pochopiteľne, nožnice, ale namiesto toho si vlasy skracoval pálením ohňom.

Ak si myslíš, že strach z umývania je dnes už určite známou fóbiou, nemýliš sa. Ablutofóbia pomenúva nezdravý strach u zmývania sa, z kúpania či sprchovania sa. Ako však uvádza doktor Siva Yechoor z klikiny v Toledu, fóbia je extrémne ojedinelá.

„Títo ľudia odmietajú umývanie sa, ale jedná sa skôr o vyhýbavé správanie, než o fóbiu,“ uviedol. Tiež dodáva, že zvyčajne za týmto strachom stojí traumatický zážitok prežitý v detstve. Podobne, ako aj pri iných psychických problémoch, aj v tomto prípade môže za správaním takéhoto jedinca stáť genetika.

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, unilad.com, theguardian.com, thebbc.com
Odporúčame