Najoriginálnejšie kino na Slovensku? Nájsť ho môžete v malom meste pri Bratislave

Tuli Cinema

#Kiná sú už desaťročia stálou súčasťou našich životov. Ich majitelia sa tak snažia do svojich multiplexov priniesť vždy niečo nové, čím si získajú diváka. Konkurencia je hlavne vo väčších mestách skutočne poriadne vysoká. Titul najoriginálnejšej kinosály na Slovensku však môže patriť iba jednému. A tú nájdeme v Šamoríne, 13-tisícovom mestečku kúsok od Bratislavy.

Poznáte Tuli vaky? Pravdepodobne áno, pretože aj keď ich možno nevlastníte doma, s veľkou pravdepodobnosťou ste sa s nimi stretli na verejných miestach či v obchodných centrách a ich oddychových zónach. Nápad týchto vakov od piešťanského dizajnéra a výtvarníka Michala Staška zaujal v správnom čase aj tvorcov x-bionic® sphere, multifunkčného centra v Šamoríne. Veci sa postupne začali hýbať a dnes môžete navštíviť na mieru šitú sálu Tuli Cinema, ktorú si doslova zamilujete.

Má kapacitu 112 ľudí a pastvu pre oči vám ponúkne už pred premietaním, keďže celá kinosála hrá rôznymi farbami. Sedenie je, ako ste si už pravdepodobne domysleli, tvorené Tuli vakmi v špeciálne navrhnutých kójach. V nich nechýbajú okrem dostatočného priestoru na túlenie ani originálne držiaky na nápoje či pukance.

Toto kino tak vyzerá skutočne originálne a odlišne. Motivovalo by vás niečo také k výletu do Šamorína?

 

Odporúčame