Diváci sa podelili o svoje obľúbené pochutiny počas návštevy kina: Vyhral popcorn aj v Amerike a čo nejesť na rande?

Popcorn je najpredávanejším pokrmom v kinách

Popcorn je najpredávanejším pokrmom v kinách (Zdroj: Unsplash.com/Felipe Bustillo)

#Americké kiná sa pustili do prieskumu obľúbených snackov počas sledovania filmov v kine. Na vzorke viac ako 2500 divákov zozbierali dáta o tom, ktorá pochutina je najobľúbenejšia, ale aj čomu je dobré sa vyhnúť na rande. Kino je predsa ako stvorené na spoločne strávenú chvíľu a my vieme, čo by k nej nemalo patriť.


Dwayne Johnson je Black Adam: Rozhodne sa nová posila DC náš svet zachrániť alebo zničiť?


Popcorn je jasný víťaz, nachos je na rande červená čiara

Podľa prieskumu vyhral popcorn s jasným náskokom. Uprednostnila ho viac ako polovica návštevníkov, pričom 83 % z nich dokonca uviedlo, že ich chutí viac v kine ako doma. To môže byť však zapríčinené najmä atmosférou a nie produktom ako takým.

Na druhom mieste sa, pochopiteľne, umiestil nachos. Podľa opýtaných ide o najlepší teplý snach, pričom preferovaná je najmä syrová omáčka. Tu však pozor. Až 77 % milovníkoch nachos uviedlo, že ho neodporúčajú ako pokrm k prvému rande v kine. Nie každý obľubuje jeho vôňu a vo všeobecnosti platí, že nachos buď miluješ alebo neznášaš. Pozor aj na výber omáčky.

Prieskum sa zameral aj na oneskorencov. Ani ty nemusíš ľudí, ktorí vbehnú do sály už počas filmu a prechádzajú ti popri nohách? Alebo patríš k jedným z nich? Tento neskorý príchod je často zapríčinený kupovaním jedla. Až 47 % oneskorencov, ktorí si pred filmom ešte kupovali občerstvenie, priznalo, že si ho kúpiť musia, aj keď meškajú. Niektoré zvyky sa zrejme nezaprú.

Najviac náš však zarazilo, že až 48 % milovníkov popcornu si doňho rado pridá inú sladkosť. Medzi 5 najlepších kombinácii patrí popcorn s M&M’s, Reese’s, Raisinets, Goobers a Milk Duds. U nás na Slovensku ľudia preferujú M&M’s, ale nie v takom výraznom množstve ako za oceánom.

Čo je tvoje obľúbené kinové jedlo? Vyhral popcorn, nachos alebo niečo iné?


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, fandango.com
Odporúčame