Čo si robil ty, keď si mal 13 rokov? Zoznám sa s najmladšími športovcami tohtoročnej olympiády

Sky Brown

Sky Brown má len 13 rokov! (Zdroj: Instagram/skybrown)

#Minulý týždeň sme boli svedkami slávnostného otvorenia olympijských hier v Tokiu. Špičkoví športovci podávajú neuveriteľné výkony. A to bez ohľadu na vek. Je však rozhodne fascinujúce sledovať, že niektorí súťažiaci majú menej ako 14 rokov. Zoznám sa s najmladšími hviezdami tohtoročnej olympiády.

Momji Nishiya

Meno šikovnej skateboardistky Momji Nishiya obletelo celý svet, pretože sa jej v svojej disciplíne podarilo získať zlato. Len 13-ročná športovkyňa je jednou z najmladších súťažiacich na olympijských hrách. Zároveň sa stala najmladšou držiteľkou zlatej medaily z olympiády vo svojej krajine. Momji je dôkazom toho, že všetko je možné, keď je človek zapálený pre vec a odhodlaný dosiahnuť svoj cieľ.

Sky Brown

Ďalšia mladá skateboardistka Sky Brown oslávila svoje 13. narodeniny tesne pred začiatkom hier. Svojou zručnosťou sa však vyrovná aj skúseným športovcom. Pre skateboard by položila aj život, čo dokazuje situácia z minulého roka, kedy utrpela vážny úraz hlavy. Zástupkyňa Veľkej Británie je tak isto najmladšou súťažiacou svojej krajiny. Okrem skateboardingu sa však venuje aj tancu a surfovaniu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Sky Brown (@skybrown)

Summer McIntosh

Len 14-ročná plavkyňa z Kanady sa umiestnila na neuveriteľnom štvrtom mieste vo svojej kategórie. Tento úspech sa jej podaril aj napriek neľahkej životnej situácii. V apríli minulého roku totiž prišiel o život jej tréner a len niekoľko mesiacov potom jej otcovi diagnostikovali rakovinu. Summer je však odhodlaná dosiahnuť veľké ciele a rozhodne ich má už teraz na konte množstvo.

Rayssa Leal

Držiteľka striebornej medaily v skateboardingu sa preslávila už pred šiestimi rokmi, keď sa na sociálne siete dostalo video ako predvádza trik v kostýme víly. Toto video prezdieľala aj legenda skateboardu Tony Hawk. Dokonca pred začiatkom hier s Rayssou telefonoval a podporil ju.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Rayssa Leal (@rayssalealsk8)

Quan Hongchan

Nádejná skokanka do vody má dnes už 14 rokov, avšak s touto náročnou disciplínou začala vo svojich siedmich. Tohtoročné hry sú pre ňu úplným debutom. Členka čínskeho tímu, ktorý tvorí 431 športovcov sa zdôverila magazínu South China Morning Post, že začala so skokom do vody, aby zarobila peniaze pre svoju chorú mamu.

Hend Zaza

Piata najmladšia olympionička v celej histórií hier. Hend Zaza je talentovaná hráčka stolného tenisu, hoci má len 12 rokov. Táto kategória nemá minimálnu vekovú hranicu a Hend sa kvalifikovala už ako 11-ročná. Svoj tréning neprerušila aj napriek pretrvávajúcej kritickej situácií v Sýrii, odkiaľ pochádza. Tomu sa hovorí skutočné odhodlanie!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Hend Zaza (@hend.zaza)

 

Zdroj: hashtag.sk, vice.com
Odporúčame